“Kaut kas tur rūgst… ” Slaidiņš par saspringto situāciju Piedņestrā un iespējamiem Krievijas plāniem tur 56

Situācija Piedņestrā ir saspringta, TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” atzina NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Prezidenta izbrauciens ar riteni pārvērties Daugavā ieslīdējušas jaunietes glābšanas misijā
Kokteilis
FOTO. 5 latviešu slavenības, kuras varētu ieņemt Latvijas prezidenta amatu, ja izvēle būtu mākslīgā intelekta ziņā 72
Lasīt citas ziņas

Moldova brīdina rietumvalstis, ka tā var kļūt par nākamo Krievijas uzbrukuma objektu. Arī Kremlī daudz runā par riskiem Piedņestrā. Piemēram, Kremļa runasvīrs Dmitrijs Peskovs sacīja, ka tur situācija ir nemierīga, tā tiek provocēta. Krievija vaino Ukrainas spēkus, kas it kā gatavojoties uzbrukumam Piedņestrā.

Pati Moldova uzskata, ko šobrīd tur scenārijs veidojas līdzīgi 2014. gada notikumiem Ukrainā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Slaidiņš pastāsta, ka viņu rīcībā ir četras nepilnas brigādes, kas sastāv no obligātā dienesta karavīriem. Lielākā daļa no tiem bāzējas ap galvaspilsētu Tiraspoli. Kopā varētu būt 7000 karavīru.

“Tas nav daudz uzbrukuma operācijām, bet, lai destabilizētu situāciju Moldovā, ar to pilnīgi pietiks,” NBS majors skaidro.

Viņš tikai nesaprot, kā krievi viņus varēs atbalstīt, jo gaisa desanta operācijām viņiem jāšķērso Ukrainas gaisa telpa. “Ukraiņi to noteikti nepieļaus,” Slaidiņš uzsver.

Arī scenārijs ienākt no Odesas ar kuģiem nav realizējams, jo tiklīdz viņi parādīsies tajā zonā, viņi nonāks Ukrainas krasta aizsardzības ietekmē, kas ir pietiekami spēcīga, jo viņiem ir britu un ASV pretkuģu raķetes.

Tomēr Slaidiņš atzīst, ka kaut kas Piedņestrā rūgst…

Viņš arī pieļauj, ka krievu mērķis varētu būt milzīgie munīciju krājumi Kolbasnā, kur pēc aplēsēm ir 380 000 152 mm artilērijas lādiņi. NBS majors norāda, ka ar šādu kvantumu var šaut mēnešiem, bet viņš nestādās priekšā, kā krievi to varētu izvest ārā, jo noliktava atrodas divus kilometrus no Ukrainas robežas.

“Skatīsimies, protams, kā tā situācija attīstīsies,” viņš piebilst.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.