Foto: Reuters/AP/Scanpix/LETA/X/LA.LV kolāža

Putins “ir uz jaunas zemes sagrābšanas sliekšņa”: brīdina, ka Krievija jau tuvākajās dienās var anektēt Piedņestru 170

Tuvākajās dienās Krievija tirāns Vladimirs Putins varētu paziņot, ka Krievija pārņem kontroli pār separātisko Moldovas reģionu Piedņestru.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13
Lasīt citas ziņas

Nesen izsludinātajā Piedņestras deputātu kongresā, kas plānots 28. februārī, prokrieviski noskaņotais separātiskais Piedņestras reģions var pieprasīt vai organizēt referendumu par Piedņestras pievienošanos Krievijai,  brīdina ASV Kara pētījumu institūts.

Šāda aicinājuma iegansts būtu nepieciešamība  aizsargāt Krievijas pilsoņus un “tautiešus” Piedņestrā no Moldovas vai NATO, vai abu minēto valstu draudiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par Piedņestras aneksiju Putins varētu paziņot, uzstājoties ar runu Krievijas Federālajā asamblejā 29. februārī. Šajā teritorijā jau šobrīd atrodas līdz 2000 Putina karavīru.

Tomēr analītiķi uzskata, ka tas ir maz ticams, pieļaujot, ka  Putins drīzāk atzinīgi novērtēs jebkādu Piedņestras deputātu kongresa rīcību un sniegs novērojumus par situāciju.

Kara institūts piedāvā šo novērtējumu kā brīdinājumu par nenoteiktas varbūtības notikumu, kuram varētu būtu liela  ietekme.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.