Hokeja juniori pierādīja, ka var spēlēt 2

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1

Latvijas junioru U-20 hokeja izlase pasaules čempionātu elites divīzijā Edmontonā, Kanādā, sākusi ar diviem zaudējumiem, labāku sniegumu parādot pret mājiniekiem.

Pirmajā mačā ar 1:6 atzīts Somijas, otrajā ar 2:5 Kanādas vienaudžu pārākums. Pēc pirmās spēles Latvijas izlases galvenais treneris Artis Ābols bija nikns, jo pēdējās piecas minūtes, kurās tika ielaisti divi pēdējie vārti, bija ļoti sliktas.

“Pēc piektajiem ielaistajiem vārtiem sabrukām un izskatījāmies kā pelavu maisi. Līdz spēles 55. minūtei spēlējām solīdi,” tā treneris. Vārtus pret somiem vairākumā guva lielajā izlasē šogad debitējušais Klāvs Veinbergs.

Pret kanādiešiem mūsējo sniegums jau krietni saturīgāks, lai gan, protams, turnīra galvenajiem favorītiem bija pārsvars. Salīdzinājumam, Kanādas izlasē 23 no 25 spēlētājiem ir izraudzīti NHL draftā, dažs labs tur pat nedaudz uzspēlējis, kamēr mums tādu ir tikai trīs (Dans Loč­melis, Sandis Vilmanis un Veinbergs).

Viens no Kanādas nedraftētajiem – centrs Konors Bedārds atklāja rezultātu, bet NHL pieraksta viņam nav tikai tāpēc, ka ir vien 17 gadus vecs. Nākamā gada NHL draftā šim puisim, kurš Kanādas junioru līgā spēlē no 15 gadu vecuma, pro­gnozē pirmo izvēli.

Pret kanādiešiem vārtus guva Rainers Dārziņš, panākot 1:1, un vairākumā aizsargs Bogdans Hodass, tobrīd panākot 2:4. “Lai arī zaudējām, taču parādījām, ka varam spēlēt.

Man nebija kauns būt uz soliņa, kā tas bija beigās pret Somiju. Spēlējām saturīgu hokeju, un trešajā trešdaļā, spēlējot divas dienas pēc kārtas, mēs pārmētājām (15:14) Kanādu,” pozitīvo saskatīja Ābols.

Abos mačos par labākajiem Latvijas rindās atzina vārtsargus – pret Kanādu Patriks Bērziņš atvairīja 39 no 44 metieniem, pret Somiju Bruno Brūveris tika galā ar 33 no 39 metieniem.

Nākamā spēle naktī uz sestdienu pret Slovākiju būs izšķirošā par vietu ceturtdaļfinālā, kur tiks grupas četras labākās komandas, bet vājākajai turnīrs būs noslēdzies. Slovākiem nav viņu lielākās zvaigznes – Juraja Slafkovska un Šimona Nemeca, kuri šā gada NHL draftā tika izraudzīti ar pirmajiem diviem numuriem.

Ierindā gan ir Adams Sikora, kurš maijā arī piedalījās pieaugušo pasaules čempionātā, gūstot divus vārtus, bet draftā tika izvēlēts ar 63. numuru.

Slovākijas izlases kapteinis ir aizsargs Raiens Petrovickis, savulaik Rīgas “Dinamo” spēlējušā Roberta Petrovicka dēls. Pirmajā mačā Slovākija ar 4:5 zaudēja Čehijai, kas būs pēdējie mūsu pretinieki grupā.

Slovāki ir ņemami, tikai vēlreiz Latvijas junioriem jāpierāda, ka ir pelnījuši spēlēt elites divīzijā.