Foto – Aivars Liepiņš

Pirmizrāde valsts simtgades Dziesmu un deju svētkiem 1

Pievieno LA.LV

Šovasar izskanējuši četri gaidāmo Dziesmu un deju svētku Ieskaņas/modelēšanas koncerti, kuros visiem interesentiem bija iespēja iepazīties ar XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” repertuāru.

7 vienkārši ieradumi, kas palīdzēs izvairīties no atpazīstamā “veca cilvēka” aromāta
TV24
“Beidzam bļaut, ka Latvijā ir bezmaksas izglītība un medicīna. Nav!” Cipruss par pieredzi ar meitas skolu
“Mana pensija nav mana nauda?” Iedzīvotājs neizpratnē par spēkā esošos sistēmu un nosauc to par konkrētu cilvēka pazemošanu
Lasīt citas ziņas

Pirmais notika 27. maijā Talsos, pēc tam – 10. jūnijā – Jēkabpilī, 1. jūlijā – Dikļos un nupat, 21. jūlijā – Rīgā pie Brīvības pieminekļa, pulcējot Rīgas pilsētas korus. Koncertā piedalījās 1500  Rīgas pilsētas jaukto koru dalībnieku, Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara”, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, vīru koris “Gaudemus”, sieviešu koris “Ausma”, solisti Daumants Kalniņš, Ance Krauze, pavadošā grupa Raimonda Macata vadībā un Dziesmu svētku Noslēguma koncerta virsdiriģenti. “Ieskaņas koncerti reizē ir darba process un muzikāls baudījums gan skatītājiem, gan dalībniekiem. Tieši šajos koncertos vērtējam, kā katra konkrēta dziesma izskan lielajā kopkorī, kā veidojas koncerta programma. Mums – Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskajai komandai – šis ir aprobācijas un analīzes laiks, bet ik koncertā piedzīvojām patiesi emocionālus un neatkārtojamus brīžus, kas liecina – Noslēguma koncerta repertuārs jau “iedzīvojies” gan kordziedātāju, gan skatītāju sirdīs,” stāsta Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.