Kultūra
Literatūra

Platformas “3td e-grāmatu bibliotēka” lietotāju skaits sasniedzis 10 0000

Ekrānuzņēmums no “3td e-grāmatu bibliotēkas” mājas lapas.

Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) pārziņā esošā tīmekļa platforma “3td e-grāmatu bibliotēka”, kas internetā bez maksas piedāvā plašu elektronisko grāmatu klāstu latviešu valodā, sasniegusi 10 000 lasītāju skaitu.

Kā aģentūru LETA informēja KISC pārstāve Ilma Elsberga, tas ir nozīmīgs apjoms, jo, atskaitot Rīgas Centrālo bibliotēku, pārsniedz ikvienas Latvijas pilsētas bibliotēkas rādītājus, kas ir līdz 7000 lasītāju uz bibliotēku.

“3td e-grāmatu bibliotēkas” projekta vadītājs Aldis Liepa uzsvēra, ka, viņaprāt, šis skaitlis apliecina lasītāju lielo interesei. Tās pamatā ir daudzveidīgas tematikas elektronisko grāmatu piedāvājums un lietotājam draudzīga platformas izmantojamība ar piekļuvi no jebkuras viedierīces vai datora ar interneta pieslēgumu, uzsvēra Liepa.

Savukārt Elsberga pavēstīja, ka platforma “3td e-grāmatu bibliotēka” pēdējā laika situācijā kā kvalitatīvs un bagātīgs no mājām izmantojams kultūras resurss piedzīvojusi strauju popularitātes kāpumu. Kopš marta “3td e-grāmatu bibliotēkas” lasītāju skaits dažu mēnešu laikā ir divkāršojies, salīdzinot ar šī gada sākumu, kad vietnes lietotāju skaits sasniedza 5000.

Patlaban tīmekļvietnē “3td.lv” lasītājiem no mājas datoriem un viedierīcēm pieejamas gandrīz 390 elektroniskās grāmatas, ko piedāvā tādas izdevniecības kā “Zvaigzne ABC”, “Apgāds Mansards”, “Prometejs” un “Latvijas Mediji”.

Kā uzsvēra Elsberga, platformas saturs ik nedēļu tiek papildināts, tādējādi piedāvājot lasītājiem plašu un daudzveidīgu tulkotās un oriģinālliteratūras klāstu latviešu valodā tādās kategorijās kā vēsture, politika, praktiskā psiholoģija, biogrāfiskās grāmatas, uzņēmējdarbība, kriminālromāni, dāmu romāni, literatūra bērniem un jaunatnei, kā arī darbi fantāzijas un fantastikas žanrā.

Līdztekus lasītāju skaita pieaugumam, projekts “3td e-grāmatu bibliotēka”, ko īsteno KISC ciešā sadarbībā ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumu “Tieto Latvia”, regulāri tiek pilnveidots, ņemot vērā lietotāju pieprasījumu.

Uzņēmuma “Tieto Latvia” pārstāvis un “3td.lv” projekta vadītājs Nauris Kolāts, stāstot par aizvadītajā nedēļā veiktajiem tehniskajiem uzlabojumiem, uzsver, ka īpaši padomāts par lasīšanas ērtumu viedtālruņos, jo tieši šīs ierīces elektronisko grāmatu lasīšanai tiek izmantotas visvairāk. Tāpat ir izstrādāti pielāgojami krāsu režīmi, grāmatzīmes un pilnveidota iespēja mainīt burtu izmēru pēc nepieciešamības. Lasītājs var pārvietoties grāmatas saturā, izmantojot progresa joslas indikatoru, pavēstīja Kolāts.

Saistītie raksti

Lai kļūtu par “3td e-grāmatu bibliotēkas” lasītāju, ir jābūt kādas Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas lietotājam un ar publiskās bibliotēkas elektroniskā kataloga autorizācijas datiem.

Potenciālajiem lasītājiem, kuri vēl nav kādas Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas lietotāji, vai arī tiem, kuri līdz šim nav izmantojuši autorizācijas datus, bibliotēku ierobežotas pieejamības laikā piedāvā reģistrēties un kļūt par lietotājiem attālināti, rakstot e-pastu vai piezvanot uz sev tuvāko bibliotēku, pieteikšanos skaidroja Elsberga.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
JD
Jūlija Dibovska
Kultūra
In Memoriam: Juris Kronbergs (1946–2020) – dzejnieks, draugs
2 dienas
AN
Anita Bormane
Kultūra
Nacionālā koncertzāle: kurp ved riņķadancis ap Elizabetes ielu 2 3
2 dienas
DJ
DIĀNA JANCE
Kultūra
Diāna Jance: Mēneši un gadi aizritējuši dīvaini – nobīstoties … un pierodot pie draudiem.
2 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
8 stundas