Artūrs Plēsnieks

Plēsnieks tālu atpaliek no cerētā un ieņem devīto vietu pasaules čempionātā 0

Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks ceturtdien Taizemes pilsētā Pataijā izcīnīja devīto vietu pasaules čempionātā svara kategorijā līdz 109 kilogramam, taču nepacēla to svaru, ko bija cerējis pirms sacensībām.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!

Pirms došanās uz Pataiju svarcēlājs cerēja summā pacelt vismaz 410 kilogramus, taču ceturtdien tas viņam neizdevās, sacensības noslēdzot ar 394 (173+221) kilogramiem.

Raušanu Plēsnieks sāka ar 173 kilogramu smagu stieni, kas viņam bija pa spēkam. Nākamo svaru, 178 kilogramus, viņam neizdevās pacelt virs galvas. Trešajā piegājienā viņš izvēlējās divus kilogramus smagāku stieni, taču arī 180 kilogrami viņam nebija pa spēkam.

Tas A grupā bija sliktākais rezultāts starp startējušajiem sportistiem, bet kopējā ieskaitē raušanā Plēsniekam bija 15.vieta.

Tā saukto mazo zelta medaļu ar 199 kilogramiem nopelnīja pagājušā gada absolūtais čempions no Armēnijas Simons Martirosjans, sudrabs ar 198 kilogramiem tika baltkrievam Andrejam Aramnovam, bronza ar 197 kilogramiem – ķīnietim Dže Janam.

Grūšanā Latvijas spēkavīrs pieveica 215 un 221 kilogramu smagu stieni, trešajā mēģinājumā uz paaugstinājuma pasūtot 226 kilogramus. Šis svars šoreiz nepadevās, un augstāk par astoto vietu grūšanā sportists vairs nevarēja tikt.

Summā gan izdevās tikt augstāk un iespraukties labāko desmitniekā.

Zeltu arī grūšanā ar 230 kilogramiem izcīnīja Martirosjans, kurš sacensības uzsāka, kad visi konkurenti tās jau bija beiguši. Otrajā mēģinājumā viņš pasūtīja 241 kilogramu, to nepacēla un no turpmākās cīņas attiecās, jo arī summā viņam pienācās zelta medaļa – 429 (199+230) kilogrami.

Otrais grūšanā bija Uzbekistānas pārstāvis Akbars Djurajevs ar 229 kilogramiem, bet bronza tika Aramonovam, kurš pacēla par kilogramu mazāk.

Otrais summā finišēja Aramnovs ar 426 (198+228) kilogramiem, bet trešais palika Dže Jans ar 420 (197+223) kilogramiem.

Plēsnieks 2016.gadā tika kronēts par Eiropas čempionu, bet pasaules līmenī viņš 2015.gadā izcīnīja bronzu, kamēr 2017.gadā jau kļuva par vicečempionu, taču pēc tam ir mocījies ar plecu traumām.

Jau ziņots, ka savās svara kategorijās no latviešiem Rebeka Koha ieņēma astoto vietu, bet Ritvars Suharevs un Vadims Koževņikovs bija 12.pozīcijās.