Publicitātes foto

Klapēt gaļu uz prezidenta! Drīz gaļas dēlīšos tiks iemūžināti Aivars, Nils un Andris 3

“Kokapstrādi iemācījos dzīves skolā. Mans vectēvs Cēsu tirgū pārdeva paša gatavotas koka karotes, un man bērnībā bija viņam daudz jāpalīdz. Vectēvs man stāstīja, kā pareizi koku apstrādāt, kā pareizi eļļot un citas noderīgas gudrības, bet toreiz mani tas nemaz neinteresēja,” stāsta Jānis Pilābers, zīmola un SIA “Duck Woodworks” īpašnieks.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 66
“Krievu armija ir bijusi plika vienmēr! Vēsturiski tai nekad nekas nav bijis, tāpēc par to nebūtu jābrīnās” 41
Lasīt citas ziņas

“Tagad, kad viņa vairs nav, apzinos, ka vairāk vajadzēja ieklausīties vectēva padomos. Vēl man sanāca vairākas reizes pastrādāt galdnieka darbnīcā, un palēnām koks arvien vairāk mani suģestēja. Reiz brālēnam izgatavoju īpašu gaļas dēli, salīmētu no vertikāli novietotiem klucīšiem, lai labāk grieztos. To ieraudzīja kāda dāma un arī sakāroja. Es iesākumā atteicu, domāju, ka man neatmaksājas tādu taisīt. Tomēr ideja kaut kur aizķērās, un nolēmu, ka vērts pamēģināt. Un, izrādījās, biju trāpījis mērķī. Gaļas dēlīšus pamanīja Latvijā pazīstami pavāri,” tāds ir Jāņa stāsts.

Bez bailēm

Šodien Jāņa un Sandras darbnīcā top ekskluzīvi gaļas dēļi no ozola, mahagonija, sarkankoka un venges koka. Venges koka gaļas dēļi ir visgreznākie un veikalā var maksāt vairākus simtus. Īpaša viņa ražojumu iezīme, ka katram dēlim ir savs, unikāls raksts, to īpaši novērtējot pircēji. Uzņēmēji sākotnēji nav domājuši tos piedāvāt Latvijā, izstrādājumi aizceļojuši uz Ameriku, Angliju, ir interese no Austrālijas, Somijas. Tomēr izrādījies, arī te ir liels pieprasījums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Stāstot par pašu gatavotajiem gaļas dēļiem, Jānis norāda, ka viss tiek darīts ar rūpību un mīlestību, liekot lietā vectēva padomus, lai iznākums būtu kvalitatīvs. “Sākot biznesu, nedrīkst padoties bailēm, jo tās apstādina. Var jau visu mūžu strādāt to, kas nav sirdij, bet varbūt vērts riskēt un darīt tīkamu darbu. Galvenais, nav jābrauc uz ārzemēm. Var strādāt tepat, bet ar visu pasauli. Nepiekrītam tiem, kuri brauc prom, sakot, ka te nekas nenotiek. Notiek tieši tik, cik mēs paši darām. Domāju, vajag sākt ar mazām lietām un skatīties, kur ceļš tevi aizvedīs,” stāsta Jānis.

Izskatīgs ir pats zīmols “Duck Woodworks”, kurā atveidota lidojoša pīle. Kad vajadzējis izdomāt, kādu to veidot, noderēja veca skolas laika iesauka.

Klapēt gaļu uz prezidenta

Sākumā Jānis mēģināja visu darīt pats. Tad viņš iepazinās ar Sandru. “Vispirms man iepatikās Jānis, tad aizrāva tas, ko viņš dara. Divatā strādāt mums ļoti patīk, jo katram ir savi pienākumi. Jānis atbild par ražošanu, bet es par pārdošanu,” stāsta Sandra Partasova. Uzņēmums sadarbojas ar veikaliem Vācijā un Dānijā, paši veido savu interneta veikalu, lūkojas uz sadarbību ar lielajām ārzemju tirdzniecības vietnēm. Pagājušā gadā “Duck Woodworks” piedalījās trīs lielās izstādēs Vācijā, Somijā un Zviedrijā. Ģimene izgatavo korporatīvās dāvanas un individuālus modeļus īpašiem gadījumiem, laba sadarbība izveidojusies ar Cēsu pašvaldību.

Dēļi jau nav vienīgais uzņēmuma produkts. Top jaunas iestrādes, lai zīmola pīlīte kļūtu pazīstamāka. “Kādā vakarā, pētot ziņas un runājot par šā brīža situāciju pasaulē, nonācām pie kopsaucēja, ka jāuztaisa kaut kas savādāks, interesants un ar humoru. Tā radās šābrīža trīs populārākās personas uz pasaules politiskās skatuves – ASV prezidents Donalds Tramps, ASV eksprezidents Baraks Obama un Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Tā ar humoru paužam savu nostāju pret notikumiem, kurus mums grūti ietekmēt,” smejas Sandra. Drīz dienas gaismu ieraudzīšot arī pašmāju “varoņu” iedvesmoti gaļas dēlīši – Aivars, Nils un Andris.

Reklāma
Reklāma

Vērtējums: Tramps der vislabāk

Virtuves nažu ražotāja “John Neeman by Autine” kolektīvs: “Ja spriež, kādu gaļas dēlīti labāk izvēlēties, mēs ieteiktu Trampu, jo tad Jums būs lielāks griešanas laukums.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.