Foto – AFP/LETA

Porošenko sola nepieļaut referendumu par Donbasa atdalīšanos 4

Ukrainas prezidents Petro Porošenko paziņojis, ka viņa pilnvaru termiņa laikā referenduma par Donbasa atdalīšanos nebūs.

Reklāma
Reklāma
Atkal kādam kas nepatīk? Mūsu pludmales volejbolistes tikušas pie zelta, bet kādam ir iebildumi pret viņu apģērbu…
Pēc sadursmes bērns vēl bija dzīvs, taču garām braucoša automašīna viņu nāvējoši notrieca – Latgalē notikusi smaga avārija
Kokteilis
Kādā mēnesī dzimusi tava mīļotā sieviete – tāda arī būs kopdzīve ar viņu!
Lasīt citas ziņas

“Jautājums par Donbasa atdalīšanos ir provokācija. Un es kā prezidents, kā augstākais virspavēlnieks, konstitūcijas garants esmu Ukrainas teritoriālās vienotības garants. Es nekad nepieļaušu referendumu par Donbasa atdalīšanās jautājumu,” pavēstīja Porošenko.

Tajā pašā laikā viņš pieļauj referenduma rīkošanu par Donbasa statusu Ukrainas sastāvā. “Kas attiecas uz vietējās pašpārvaldes režīmu. Ja tas prasīs konstitucionālas izmaiņas, ir atbilstoša konstitucionālā procedūra, kas sevī ietver arī referendumu. Es šeit kā konstitūcijas garants nodrošināšu brīvu pilsoņu gribas izteikšanu, lai visiem ukraiņiem būtu iespēja izteikties, kā viņi redz Donbasa nākotni. Taču uzsveru – obligāti Ukrainas sastāvā,” norādīja Porošenko.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iepriekš Porošenko izveidotās partijas parlamentārās frakcijas vadītājs Jurijs Lucenko paziņoja, ka vienlaikus ar šoruden paredzētajām vietējām vēlēšanām varētu notikt referendums par dažu Donbasa rajonu statusu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.