Foto: SIPA/Scanpix/LETA

“Mācies krievu valodu!” Pacienti nereti ir agresīvi pret ārstiem, kas nerunā krieviski 262

Nosodījums un dažkārt pat agresija par to, ka nerunā krievu valodā. Tā ir ikdiena daudziem jaunajiem ārstiem, kas izglītību ieguvuši pēc neatkarības atjaunošanas, vēsta LTV Ziņu dienests.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Par savu pieredzi LTV pastāsta miega medicīnas speciāliste Bērnu slimnīcas Epilepsijas un miega medicīnas centrā Marta Celmiņa, kura brīvi runā angliski, taču slikti runā krieviski. Krievu valodu viņa saprotot, taču neprot brīvi izteikties.


Plašāk pievienotajā video:

Reiz bijis gadījums, kad ārste runājusi lauzītā krievu valodā, taču bijis vārds, ko viņa nav varējusi pateikt, tāpēc to pateikusi latviešu valodā. Par to pacienta māte sadusmojusies.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēl bijis gadījums, kad kāda pacienta tēvs viņai krieviski uzkliedzis, lai viņa mācās krievu valodu. Tāpat kāda paciente uzrakstījusi sūdzību par viņu Veselības inspekcijai, jo mediķe nav ar viņu runājusi krievu valodā.

Mediķe atzīst, situācijas, kad pret viņu tiek vērsta agresija, ir bieži.

Jauno ārstu asociācija norāda, ka arvien vairāk ir tādu ārstu, kuri nesaprot pacienta krieviski sacīto vai nespēj krieviski izstāstīt diagnozi vai ārstēšanas gaitu. Tāpēc asociācija aicina nozares profesionāļus meklēt risinājumu. Iespējams, jau tagad jāsāk meklēt tulkus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.