Foto: Marco Bello/REUTERS/SCANPIX

Puče: Pateikšu, kāpēc man nav bail – Tramps apgrieza kājām gaisā sapuvušo NATO 160

Diskutējot par ASV prezidenta vēlēšanām, TV24 raidījumā “Nedēļa. Post Scriptum” žurnālists Armands Puče sacīja, ka viņam nav bail, ja pie varas atkal nāktu Donalds Tramps, jo viņš savulaik apgriezis ar kājām gaisā sapuvušo NATO.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas
Puče norāda, ka tieši Tramps Eiropas lielajām valstīm – arī Francijai, Vācijai – lika aizdomāties, ko tās līdz šim ir darījušas savas drošības labad.

Viņaprāt, ar Trampa pirmo atnākšanu arī mainījās NATO būtība: “Tramps iebakstīja ar pirkstu acī: cik ilgi mēs – amerikāņi par jūsu drošību rūpēsimies? Tad arī sāka mainīties NATO loma.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Žurnālists gan pieļauj, ka varbūt Tramps pat to negribēja, bet viņu kaitināja tas, ka tā ir liela nauda, un, piemēram, Vācija vai Francija pat neiemaksā NATO budžetā.

Arī mēs sapratām, ka drošībai vajag atvēlēt līdzekļus.

Diskusijā iesaistās arī režisors Andrejs Ēķis: “Tātad vajag parādīties vienam sliktajam, kurš izbļauj to, ko vajag, lai visi pārējie saprastu, ka mūsu kāpņutelpā kaut kas nav kārtībā un visi sāk organizēties.”

Ēķis gan atzīst, ka viņam tomēr ir bail no tās neparedzamības demokrātijas citadelē, kas, viņaprāt, nemaz nav nekāda demokrātijas citadele, bet uzpūsts burbulis. To drīzāk varētu dēvēt par lobiju citadeli.

“Tāpēc man ir šausmīgas bailes no neprognozējamības, bet tas ir cilvēciski,” viņš atzīst.

Puče norāda, ka neatkarīgi no tā, kurš ir pie varas – Tramps vai kāds cits, amerikāņi vienmēr vēlēsies uzņemties pasaules policista lomu. Viņa uzskata, ka šovinisms ir tikpat izplatīts Amerikā kā Krievijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.