Slaidiņš par kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā: Putins ar šo rīcību dod vēstījumu, ka ies līdz galam 184

Baltkrievija ir uzsākusi savas militārās doktorīnas pārstrādi, kas paredz kopējas Baltkrievijas un Krievijas saistības, ja sāktos karš, TV24 raidījumā “Aktuālais par karu Ukrainā” pastāstīja NBS majors, Zemessardzes štāba priekšnieks Jānis Slaidiņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidro, ka tas nozīmē, ja kāda valsts uzbrūk Krievijai, tad palīgā uzreiz tai nāk un iesaistās arī Baltkrievija.

“Tas ir saistīts ar taktisko kodolieroču izvietošanu Baltkrievijas teritorijā. Šajā doktorīnā noteikti ir aprakstīts, kas notiek, ja kaut kas sākas,” NBS majors saka.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš norāda, ka ar šo rīcību – apbruņojot savu kaimiņu, kuram tagad arī ir taktiskie kodolieroči, Krievijas diktators Vladimirs Putins dod vēstījumu, ka viņš ies līdz galam – viņš neapstāsies,

“Jautājums tikai vai Batjkam [Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko – red.] kabatā ir arī atslēdziņa, vai tā tomēr ir Kremlī. Es domāju, ka, visticamāk, Kremlī, jo Batjkam to neviens nedos,” Slaidiņš pauda.

Jau vēstīts, ka Baltkrievijas aizsardzības ministrs Viktors Hreņins apliecinājis, ka viņa valsts, kas ir tuva Maskavas sabiedrotā, pieņems jaunu militāro doktrīnu, kurā pirmo reizi būs iekļauta kodolieroču izmantošana.

Krievija pērn Baltkrievijā izvietoja savus taktiskos kodolieročus. Tiesa, nav zināms, cik daudz. Šie ieroči paredzēti izmantošanai kaujaslaukā. To darbības rādiuss ir neliels, un arī to jauda ir salīdzinoši maza.

Krievija norādījusi, ka tā saglabās kontroli pār šiem ieročiem.

Šobrīd nav skaidrs, kā jaunā Baltkrievijas doktrīna tiks attiecināta uz Krievijas ieročiem.

“Mēs skaidri paužam Baltkrievijas uzskatus par mūsu valstī izvietoto taktisko kodolieroču izmantošanu,” Baltkrievijas Drošības padomes sēdē sacīja Hreņins.

“Ir parādījusies jauna nodaļa, kurā mēs saviem sabiedrotajiem skaidri definējam savas saistības, kas mums ir kā sabiedrotajiem,” norādīja ministrs.

Doktrīna tiks prezentēta apstiprināšanai Visbaltkrievijas Tautas sapulcei – pārstāvniecības struktūrai, kas darbojas paralēli parlamentam.

Kā apgalvoja Baltkrievijas Drošības padomes sekretārs Aleksandrs Voļfovičs, Krievijas kodolieroču izvietošanas mērķis ir agresijas atturēšana no Polijas puses.

“Diemžēl mūsu kaimiņu, īpaši Polijas, paziņojumi piespieda mūs stiprināt” militāro doktrīnu, sacīja Voļfovičs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.