Praktiski
Manas tiesības

Radarus nedrīkst uzstādīt, kur pagadās. Arī šoferīši ir laikus jābrīdina0

Foto-Zanda Birze

Vai policija var uzstādīt fotoradarus jebkurā vietā pēc savas iniciatīvas, vai arī ir kaut kādi noteikumi, kur to drīkst darīt? Vai kaut kur atrodams arī radaru saraksts? SANDRA SALDUS NOVADĀ

Pārkāpumu fiksēšanai ceļu satiksmē drīkst izmantot tikai normatīvajos aktos par mērījumu vienotību noteiktajā kārtībā verificētus stacionāros un pārvietojamos tehniskos līdzekļus. Tos novieto uz ceļiem vietās, kur var būt apdraudēta ceļu satiksmes drošība. Izvērtējot iespējamo ceļu satiksmes drošības apdraudējumu, ņem vērā ceļu satiksmes negadījumu un cietušo skaitu, satiksmes intensitāti un ātrumu, ceļa posma stāvokli un tā infrastruktūru, ceļa posma lietotājus un to īpatsvaru, pārredzamību, remontdarbus, kā arī citus kritērijus, kuri var ietekmēt ceļu satiksmes drošību.

Valsts policija sadarbībā ar CSDD izveido tehnisko līdzekļu uzstādīšanas vietu sarakstu. Iekļaujot sarakstā konkrētu vietu, jānorāda šādas izvēles pamatojums. Sarakstu aktualizē ne retāk kā reizi gadā. Nosakot tehnisko līdzekļu uzstādīšanas vietas, jāņem vērā arī ceļu satiksmes negadījumu analīzes un ceļu drošības audita rezultāti, kā arī jāuzklausa konkrētās pašvaldības, ceļa pārvaldītāja un dažādu biedrību (nodibinājumu) viedoklis, kuras darbojas ceļu satiksmes drošības jomā.

Valsts policijai un CSDD jānodrošina arī tehnisko līdzekļu uzstādīšanas vietu saraksta pieejamība transportlīdzekļu vadītājiem, publicējot to mājaslapās internetā. Turklāt transportlīdzekļu vadītāju informēšanai pirms vietām, kur paredzēts uzstādīt stacionāros tehniskos līdzekļus, jāizvieto atbilstīgas ceļa zīmes.

KONSULTĒJUSI JURISTE KRISTĪNE KRĒSLIŅA

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.