Praktiski
Manas tiesības

Radinieks pa kluso noņēmis naudu no konta. Kāds sods par to pienākas?0

Foto: Teodorlazarev/Shutterstock

Man bankā bija ap 600 eiro. Kad gribēju tos noņemt no konta, izrādījās, ka naudas nav. Atklājās, ka to no bankomāta izņēmis radinieks, bet karti viņam pa kluso iedevis mans dēls. Radinieks sola naudu atdot, bet sieva tomēr grib iet uz policiju. Kāds sods par to ir paredzēts? Vai es varēšu paņemt atpakaļ savu iesniegumu, ja radinieks tomēr naudu atdos? ARMANDS TALSU NOVADĀ

Lai vainīgās personas sauktu pie likumā noteiktās atbildības par šo nodarījumu, varat vērsties ar iesniegumu policijā un lūgt uzsākt kriminālprocesu pēc Latvijas Krimināllikuma 193. panta 2. daļas, kas nosaka, ka par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudassodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Jēdzienā “mantas nolaupīšana” ietilpst ne tikai laupīšana, bet arī zādzība, piesavināšanās un citi nodarījumi. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros kā cietušais varat lūgt nodarītā mantiskā kaitējuma atlīdzību, t.i., prasīt piedzīt no vainīgās personas jums nozagto naudu.

Iespējams, pie atbildības varēs saukt arī jūsu dēlu, piemēram, par noziedzīgā nodarījuma atbalstīšanu. Krimināllikuma izpratnē par atbalstītāju uzskatāma persona, kas apzināti veicinājusi noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, dodot padomus, norādījumus, līdzekļus vai novēršot šķēršļus tā izdarīšanai, kā arī persona, kas iepriekš apsolījusi noslēpt noziedzīga nodarījuma izdarītāju vai līdzdalībnieku, rīkus, līdzekļus, iegūtos priekšmetus vai iepriekš apsolījusi iegādāties vai realizēt šādus priekšmetus. Līdzdalībnieku noziedzīgā nodarījumā sauc pie atbildības saskaņā ar šo pašu likuma pantu.

Šis, visticamāk, ir mazāk smags noziedzīgs nodarījums, tāpēc, ja uzsāktā kriminālprocesa laikā pārdomāsiet un vairs nevēlēsieties turpināt iesākto, lietu varēsiet atrisināt, noslēdzot ar vainīgo personu izlīgumu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IB
Indulis Burka
Praktiski
Silts kažociņš “līvānietei”: kā siltināt Līvānu tipa māju?
5 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Silakrogā mītošie kaķi vairojas, dzemdē, ir izkropļoti un iet bojā: iedzīvotāji nezina, kā palīdzēt
6 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Padomi, kā dārzu saglabāt zaļu un ziedošu arī lielā karstumā
6 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
2 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Dumpis: Lielākā iespēja inficēties ar Covid-19 ir bāros, restorānos un darbavietās
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Viņķele komentē, vai Covid-19 izplatības dēļ nebūs jāatceļ Rīgas domes vēlēšanas un jāpārceļ mācību gada sākums 1
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Tālbraucējam, kurš Rīgā ielidojis kopā ar 23 kolēģiem, Lietuvā atklāj Covid-19 2
6 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Ko vēl traģisku, drausmīgu, nepatīkamu nesīs 2020. gads, ja ne saskaņiešu atkārtotu uzvaru Rīgas vēlēšanās.” Egila Līcīša feļetons
3 stundas