“Diemžēl tas ir fakts.” Rajevs skaidro, kāpēc īstermiņā Krievija pašlaik uzvar 0

Ir trīs punkti, kāpēc īstermiņā Krievija pašlaik uzvar, TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” atzina militārais analītiķis Igors Rajevs. Pirmkārt, Krievija ir sākusi ražot vairāk ieroču, nekā tas ir nepieciešams karam Ukrainā. Par to jau brīdināja Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Kokteilis
Saulrietu tests: izvēlies vienu attēlu un uzzini, ko tava izvēle atklāj par tavu iekšējo “es”
Lasīt citas ziņas

“Vācijas aizsardzības ministrs nesaka lietas tāpat vien,” militārais analītiķis uzsver, jo Krievija tagad ražo vairāk tehnikas, nekā to zaudē Ukrainā.

Otrkārt, Krievija sākusi aktīvāk izmantot Gaisa spēkus: “Bumbas met daudz biežāk un lielākā daudzumā nekā viņi to darīja iepriekš.” Tomēr labā ziņa esot, ka reālas saiknes starp Sauszemes spēkiem un Gaisa spēkiem nav.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Izskatās, ka vieni bumbo, ko viņi grib, bet otri gaida, kad beidzot sabumbos to, kas viņiem ir vajadzīgs. Bet viņi virzās šajā virzienā, un šī komponente viņiem tiek būtiski uzlabota,” Rajevs atzina.

Treškārt, Krievija uzsāk plaša mēroga operācijas, kuras pārsniedz pašreizējo brigādes – divīzijas līmeni.

Zelenskis salīdzina cīņu pret Krieviju ar cīņu pret nacistiem

Otrā pasaules kara beigu Eiropā gadskārtā Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien salīdzināja savas valsts aizstāvēšanos pret Krievijas iebrukumu ar ukraiņu centieniem sakaut nacistisko Vāciju.

“Pirms 80 gadiem miljoniem ukraiņu cīnījās, lai uz visiem laikiem sakautu nacismu,” Zelenskis sacīja videovēstījumā, kas tika ierakstīts, viņam apmeklējot Čerņihivas apgabala Jahidnes pilsētu, kur krievu okupanti 2022.gadā izdarīja kara noziegumu.

“Bet šodien ukraiņi atkal cīnās pret ļaunumu, kas ir atdzimis, ir atgriezies un atkal grib mūs iznīcināt,” sacīja Zelenskis.

2022.gada martā krievu okupanti Jahidnē ieslodzīja uz vairākām nedēļām skolas pagrabā vairāk nekā 350 vietējos iedzīvotājus, ieskaitot 80 bērnus. Šo lietu ir dokumentējuši ne tikai ukraiņi, bet arī starptautiskās mediju organizācijas. Šajā ieslodzījumā nomira 10 cilvēki, bet okupanti nogalināja vēl 17, sacīja Zelenskis.

Zelenskis uzskata, ka šie notikumi parādījuši, kāda ir Krievija tās prezidenta Vladimira Putina pakļautībā. “Ja šis nav nacisms, tad kas tas ir?” jautāja Zelenskis emocionālajā video.

Reklāma
Reklāma

Prezidents atgādināja, ka Ukrainas armija atbrīvoja Jahidni 2022.gada marta beigās. Viņš uzskata to par zīmi, ka vēsture var atkārtoties tāpat kā uzvaras pār nacistiem gadījumā: “Katrs, kas atnācis mūs iznīcināt, galu galā aizbēgs no Ukrainas zemes”.

SAISTĪTIE RAKSTI