Igors Rajevs: Mums nevajadzētu lemt un zīlēt, ko ukraiņiem jādara ar savu zemi 136

TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” tika vēlreiz diskutēts par Ukrainas pārdalīšanas scenāriju un karadarbības apturēšanu. NBS rezerves pulkvedis un 14. Saeimas deputāts (frakcijām nepiederošs) Igors Rajevs sacīja, ka par šo jautājumu viņam ienākusi prātā kāda “analoģija” par Latviju un Molotova-Ribentropa paktu, kad 1939. gada 23. augustā Padomju Sociālistisko Republiku Savienība (PSRS, Padomju Savienība) un Vācija parakstīja “Savstarpējās neuzbrukšanas līgumu”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

“Man nepatīk, kad kāds kaut ko tur dala cita vietā. Mēs visi atceramies Molotova-Ribentropa paktu, pēc kura tad divas varas, nerēķinoties ar mums un nedomājot par to, kāds ir mūsu viedoklis, vienkārši pārdalīja mūsu teritoriju un atdeva kādam citam. Pirmais, es negribu, lai kāds pārdala mūsu teritoriju, un es negribu, lai kāds pieņem lēmumu par to, kas notiks mūsu zemē. Par to varam lemt tikai mēs paši! Ja mēs negribam, lai kāds cits lemtu par mūsu zemes pārdalīšanu, mums nevajadzētu lemt un zīlēt par to, ko jādara ukraiņiem ar viņu zemi,” tā atzina NBS rezerves pulkvedis Rajevs TV24 raidījumā.

Rajevs norādīja: “Tā ir viņu valsts, viņu teritorija, un tas ir absolūti tikai viņu viedoklis un lēmums, kādā veidā un ko viņi var darīt ar savu teritoriju. Tāpēc zīlēt un minēt par to, ka mēs atdosim Ukrainu līdz Dņeprai vai vēl kaut kādā citā veidā mainīsim, lai apturētu šo te konfliktu, nav ētiski pareizi. Un arī no mums kā mazas valsts pieredzes, kas gūta iepriekšējā gadsimtā, arī nav pareizi. Tāpēc, ja mēs nelemsim par to, kā pārdalīt citas zemes un ko kurš varētu atdot, tad arī neviens nelems par to, ko darīt ar mūsu zemi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Bet kādā brīdī jau par to lems paši ukraiņi? Viņiem būs jāsaprot, kāds ir vispiemērotākais un labākais veids, kā beigt karu? Uz šo TV24 raidījuma vadītāja jautājumu Rajevs atteica: “Jā, tā ir. Tas būs ļoti smags lēmums!  Un, dievs dod, lai mums nekad nebūtu jāstāv tāda lēmuma priekšā. Jā, bet tas ir viņu rokās, un tas ir viņu lēmums, kā un ko darīt ar Ukrainu?!”

Pilnu TV24 raidījumu “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” variet skatīties video šeit:

Krievijas uzbrukuma Ukrainai sekas
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.