Rajevs par galveno tanku bāzi Krievijā: “Lai tiktu galā ar tādu bāzi, vajadzētu nelielu kodolgalviņu…” 132

TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu”, diskutējot par tanku bāzēm Krievijā un to atrašanās vietām kartē, tika norādīts, ka “vislielākā problēma” ir ar tanku bāzi Nr.1311. “Izskatās tā, ka šī bāze ir kļuvusi par to galveno tanku remonta bāzi, uz kurieni savelk visu tehniku, kur notiek savešana kārtībā un tad pārformēšana ešelonos sūtīšanai tālāk uz Ukrainu,” atzina NBS rezerves pulkvedis un 14.Saeimas deputāts (frakcijām nepiederošs) Igors Rajevs, demonstrējot raidījumā grafiku ar Krievijas karti, kurā redzamas vairākas tanku bāzes.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

Ar ko un vai mēs varam “iešaut pa to bāzi”? Uz šo TV24 raidījuma vadītāja jautājum NBS rezerves pulkvedis skaidroja, sakot: “Laikam teorētiski tagad Ukrainai ir droni, kas varētu aizsniegt šo bāzi, bet ir jāsaprot, ka katram ierocim ir savs efekts, ko tas var sasniegt. Pat vislielākais drons nes salīdzinoši ļoti nelielu sprāgstvielu daudzumu. Ir vājās vietas, kur jūs varat tur trāpīt un nodarīt ļoti lielu bojājumu. Šeit diemžēl, ja pat drons aizlido uz turieni [Krieviju], un, visdrīzāk, pretgaisa aizsardzības sistēmas ap šīm bāzēm nav vai tā ir pilnīgi minimāla, tad izlauzties nebūtu nekāda problēma,” komentēja Rajevs.

Rajevs turpinājumā uzdeva jautājumu: “Bet ko jūs iznīcināsiet? Vienu tanku, divus tankus? Piecus tankus? Nē, efekts no tā būs absolūti minimāls, un tas nedos nekādu pozitīvu rezultātu. Ukraiņiem ar droniem ir jāfokusējas uz pavisam citiem mērķiem. Raķetes? “ATACMS”, protams, tik tālu neaizlidos! Ar to bāzi [Nr.1311] ir vajadzīgas nopietnākas, lielākas raķetes, kuras ukraiņu arsenālā nav. Ja mēs runājam pavisam nopietni, lai tiktu galā ar tādu bāzi, vajadzētu tādu nelielu kodolgalviņu – tā noslaucīs šo bāzi no zemes virsmas, bet mēs saprotam, ka tas nenotiks,” uzsvēra Rajevs TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt runājot par kodolieroču izmantošanu, Rajevs sacīja: “Ja pat teorētiski notiktu kodolkarš – hipotētiski, lūdzu, skatītāji, nomierinieties, – šis nebūtu tas mērķis, kas tiktu izvēlēts šāda tipa ieročiem, lai tos iznīcinātu. Ir daudz svarīgāki un nopietnāki mērķi, uz kuriem tiktu tēmēts šādā gadījumā,” tā par tanku bāzēm Krievijā un to iespējamo iznīcināšanu detalizēti skaidroja NBS rezerves pulkvedis Rajevs, demonstrējot raidījumā Krievijas karti ar visām tanku bāzēm, kur katra ir izvietota.

Pilnu TV24 raidījumu “Par karu Ukrainā” variet skatīties šeit:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.