Ekonomika
Bizness

“Latvijas Finieri” gatavojas pārpirkt Krievijas biznesmeņi? Uzņēmuma vadība skaidro situāciju10


AS “Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis: “Parasti šie piedāvājumi ir balstīti augstos biznesa ētikas standartos.”
AS “Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis: “Parasti šie piedāvājumi ir balstīti augstos biznesa ētikas standartos.”
Foto: Paula Čurkste/LETA

Anita Jaunbelzere, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Latvijā spēcīgāko nacionālo kokrūpniecības uzņēmumu – akciju sabiedrību “Latvijas Finieris” – gatavojas pārpirkt Krievijas biznesmeņi – šādu ziņu sociālajā saziņas vietnē “Twitter” palaidis Jurģis Liepnieks. Uzņēmuma vadība cenšas sabiedrības satraukumu mazināt.

Ir sākusies Krievijā organizēta, ar vietējo politiķu enerģisku atbalstu virzīta masīva akciju sabiedrības “Latvijas Finieris” pārņemšana.

Šoreiz kājas augot uzņēmumā “Siftikarskij faņernij zavod”, tā raksta Jurģis Liepnieks, kurš savu spožāko komunikāciju speciālista karjeras posmu pavadīja kopā ar politiķi un uzņēmēju Andri Šķēli.

Pirms desmit gadiem saplākšņa ražotājiem šāds informācijas vilnis jau gāja pāri.

Toreiz Krievijas kokrūpniecības uzņēmums “Sveza Invest” gribēja pirkt 100% visas “Latvijas Finiera” akcijas, taču uzņēmuma valde darījumam nepiekrita un uzskatīja “Sveza” rīcību par agresīvu iejaukšanos kompānijas darbībā.

Ar valdības lēmumu tika dota iespēja pārdošanā nonākušās “Latvijas Finiera” akcijas iegādāties valstij piederošajai akciju sabiedrībai “Latvijas valsts meži”.

Koncerna AS “Latvijas Finieris” bērza saplākšņa ražošanas rūpnīca.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Kāpēc šobrīd šāda tēma aktuāla atkal, un vai tai ir reāls pamats?

Savā paziņojumā uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis nav noliedzis šāda piedāvājuma esamību: “Interese iegādāties AS “Latvijas Finieris” akcijas tiek izrādīta laiku pa laikam. Parasti šie piedāvājumi ir balstīti augstos biznesa ētikas standartos.

Tiesa, uzņēmuma pastāvēšanas laikā esam piedzīvojuši arī agresīvu reiderisma mēģinājumu. “Latvijas Finiera” kolēģi un akcionāri joprojām spilgti atceras 2010. gadu.

Liels paldies Latvijas sabiedrībai par vienoto atbalstu liela, stratēģiska, nacionālā kapitāla ražošanas uzņēmuma nosargāšanā.

Ja arī nākotnē izjutīsim pietiekami lielus ārējos draudus mūsu ilgtspējai un pastāvēšanai, noteikti lūgsim visas sabiedrības atbalstu atkārtoti.”

Viņš piebilst – kaut gan 2019. gads pasaulē iezīmējās ar izteiktu nenoteiktību īpaši attīstīto valstu tirgos, koncerna “Latvijas Finieris” apgrozījums bija 228,9 milj. eiro, bet EBITDA sasniedza 32 miljonus eiro.

Labos rezultātus nodrošinājis kolektīva ieguldītais darbs produktu un klientu apkalpošanas servisa attīstībā, kā arī visu uzņēmuma procesu efektivizācijā.

Arī situācijā, kāda izveidojās pirms vairākiem gadiem, kad plašsaziņas līdzekļi rakstīja, ka, atverot saplākšņa ražotni Igaunijā, “Latvijas Finieris” pārceļ savu ražotni uz kaimiņu zemi, jo tur labāka nodokļu sistēma, Uldis Biķis uzsvēra, ka “Latvijas Finieris” ar saviem attīstības soļiem lepojas un ir daļa no Latvijas.

Saistītie raksti

Droši var apgalvot, ka ziņas interpretācijai par uzņēmuma jaunās rūpnīcas atvēršanu Igaunijā pirkstu pielika kāda trešā puse, lai tā no labas pārvērstos ne tik labā.

Kopumā viņš uzskatīja, ka Latvijā uzņēmējdarbības apstākļi ir gana pozitīvi, taču valstij nepieciešams skaidrs ilgtermiņa attīstības skatījums.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

GL
Gunta Lūse
Horoskopi un mistika
“No milzu ozoliem nāca tik jaudīga enerģija, ka elpa aizrāvās. Šie koki ir apmēram 400 gadu veci! ” Kā Miervaldis izveidoja dižozolu taku, kur gūt līdzsvaru un spēku 1
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ugunsgrēkā daudzdzīvokļu ēkā Čehijā gājuši bojā desmit cilvēki
5 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Kamēr Pūce slēpjas kā vēzis alā, Krišjānis pa ballēm laiž, bet zakatistovi devušies uz dzimto planētu!” Egila Līcītša feļetons
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā 12
13 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Polija kļūst par “Trampa fortu”, papildinot ASV karavīru skaitu valstī. Krievija solās “turēt roku uz pulsa” 6
17 stundas