Ekonomika
Bizness

Rīga kļūs par Baltijas jūras reģiona radošo industriju galvaspilsētu0


“Creative Business Cup”.
“Creative Business Cup”.
Publicitātes foto

No 18. līdz 19. oktobrim Rīgā, “Dizaina fabrikā”, norisināsies starptautiskais radošo industriju forums “New Realities. Creative Industries Forum”, pulcējot Baltijas jūras reģiona vadošos radošo industriju ekspertus un spēcīgākos uzņēmumus.

Foruma laikā sesto gadu pēc kārtas noskaidros arī jauno uzņēmēju konkursa “Creative Business Cup” Latvijas un pirmo reizi – Baltijas jūras reģiona uzvarētājus. Tāpat notiks radošās darbības nedēļas “radi!2018” noslēguma diskusija ar nosaukumu “Radi-dari”.

“New Realities. Creative Industries Forum” uzstāsies vairāk nekā 8 Baltijas jūras reģiona radošo industriju eksperti, lai iezīmētu nozares nākotnes perspektīvas un dalītos pieredzes stāstos. Foruma laikā notiks diskusijas, ideju apmaiņa, meistarklases un tīklošanās pasākumi.

Pasākuma centrālais notikums būs starptautiskais jauno uzņēmēju konkursa “Creative Business Cup” Latvijas un Baltijas jūras reģiona fināls.

Tajā par iespēju doties uz konkursa finālu Dānijā cīnīsies pieci Latvijas jaunuzņēmumi – “CastPrint”, “CheeksUp”, “Safe & Stable”, “Gamechanger Audio” un “BlindArt”.

“Creative Business Cup” uzvarētāji iegūs iespēju šā gada novembrī doties uz Kopenhāgenu, lai “Global Entrepreneurship Week” nedēļas ietvaros starp 70 citu valstu pārstāvjiem pretendētu uz galveno balvu 15 000 eiro apmērā.

“Creative Business Cup” Baltijas jūras reģiona balvu piešķir “Northern Dimension Partnership on Culture” (NDPC).

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatora vadītāja Liene Pērkone uzsver, ka mērķis ir izveidot Baltijā vadošo platformu jaunajiem uzņēmējiem, kur gūt praktisku pieredzi, zināšanas un attīstīt savas biznesa idejas nākamajā līmenī.

“Latvijas radošo industriju uzņēmējiem noteikti būs iespēja forumā pierādīt savu varēšanu un konkurētspēju starptautiskā mērogā “Creative Business Cup” Baltijas jūras reģiona konkursā”, norāda Pērkone.

“New Realities. Creative Industries Forum” programmā iekļauta arī Radošās darbības nedēļas “radi!2018” noslēguma diskusija ar nosaukumu “Radi-dari”, kuras mērķis ir lauzt esošos stereotipus un mītus par kļūdām, riska uzņemšanos un to potenciālajām sekām.

“radi!2018” noslēgumā ar iedvesmojošu stāstījumu par neražas vakaru dibināšanu, to mērķi un spilgtākajiem pieredzes stāstiem uzstāsies Edgars Bāliņš, savukārt par “Sarunu festivāls LAMPA” rašanos, lielākajām neveiksmēm un to pārvarēšanu dalīsies viena no festivāla dibinātājām Egita Prāma.

Pasākuma izskaņā notiks Sandras Kropas moderēta debate ar “Anatomy Next” vadītāju Sandi Kondratu, dzejnieku Sergeju Timofejevu un goda nosaukuma “Latvijas lepnums 2018” un spēles “Dusmu kontrole” radītāju Līgu Bērziņu.

Saistītie raksti

Informācija par forumu “New Realities. Creative Industries Forum” meklējama arī LIAA Radošo industriju inkubatora “Facebook” lapā.

Forumu “New Realities. Creative Industries Forum” rīko LIAA Radošo industriju inkubators. Forumu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Ziemeļu Dimensijas Kultūras partnerība, Dānijas Kultūras institūts, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un “British Council” pārstāvniecība Latvijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Tirdzniecības centrā “Origo” durvis vērs jaunais “Fissman” trauku veikals
17 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Viesnīcu asociācija: Viesnīcu numuriņu rezervēšana pagaidām notiek švaki
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Tehnoloģiju jaunuzņēmums “Giraffe360” turpina strauju izaugsmi un paplašinās Liepājā
1 diena

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Kretīns viņu nosauca par pērtiķi ugunskurā!” Streips atklāti par rasismu Latvijā un ASV 4
3 stundas
IR
Ilmārs Randers
Latvijā
“Esmu grāmatvede, veterinārārste, agronome un ģimenes pavāre!” Kā “dzīve atgriežas sliedēs” Madonas un Rēzeknes pusē
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Jaunietis “kunga prātā” nesavalda auto un “noslauka” mašīnu, kurā gadu vecs bērns
2 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Daļai ir “aizgājis ciet širmis”, bet diez vai asiņainas bildes palīdzēs
2 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Polittehnoloģisks gājiens: cik ēstiska ir skolu direktoru piedalīšanās politiskajā aģitācijā? 2
7 stundas