Latvijā
Rīga

Rīgā nākamnedēļ norisināsies dažādi ielīgošanas pasākumi0

Publicitātes foto

Visas nākamās nedēļas garumā Rīga norisināsies dažādi ielīgošanas pasākumi, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti uz vairākiem pasākumiem, tostarp tradicionālo pasākumu ciklu “Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos”, svinībām pie Rīgas kultūras centriem, pilsētas parkos un laukumos un kultūrtelpās “Strops”.

Turklāt 21.jūnijā Zāļu tirgū Doma laukumā un Spīķeru kvartālā norisināsies ielīgošanas zaļumballe. Tur muzicēs grupas “Sestā jūdze” un “Dakota”, kā arī mūziķi Rikardions un Kristīne Šomase.

Pirmie ielīgošanas pasākumi sāksies otrdien, 18.jūnijā, kad iedzīvotāji gaidīti Bastejkalnā. Tur darbosies latviešu vasaras gadskārtu tradīciju meistarklases vainagu vīšanā, siera siešanā, ugunskura vietas ierīkošanā, Jāņu vārtu gatavošanā un vairākās citās svētkiem raksturīgās nodarbēs. Būs iespēja apgūt arī vasaras saulgriežu rotaļas, dančus un klausīties folkloras kopu priekšnesumus.

Šajā dienā sāksies arī tradicionālais pasākumu cikls “Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos”. Pirmais ielīgošanas cikla pasākums notiks Grīziņkalnā kopā ar vairākām folkloras kopām un Rīgas Danču klubu.

Vilde informēja, ka ielīgošana Dzegužkalnā ar folkloras kopām “Krulla”, “Ciguzis”, kā arī dejotājiem no Rīgas Danču kluba notiks 19.jūnijā. Pasākumu cikls “Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos” šovasar noslēgsies 21.jūnijā ar Āgenskalna ielīgošanu Eduarda Smiļģa Teātra muzeja dārzā. Tur apmeklētājus gaidīs Liepājas aktrišu folkloras apvienība “Atštaukas”.

Tikmēr 20.jūnijā VEF Kultūras pilī notiks pasākums “Līgo skaisti šovakar”, kurā apmeklētājiem piedāvās programmu ar mūziķu, dejotāju priekšnesumiem un aktivitātēm publikai. Pasākuma īpašais notikums būs ap 200 etnogrāfisko un koncertkokļu zibakcija – saspēlēšanās starp tiešsaistes platforma “www.koklumezs.lv” dibinātāju Ansi Jansonu un koncertkokles spēlētāju Andu Eglīti.

Savukārt Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā būs skatāms brīvdabas Līgo svētku uzvedums “Preilenīte” ar dejotāju, dziedātāju un amatierteātra piedalīšanos.

Ielīgošanas pasākumi risināsies arī kultūrtelpās “Strops”, kur Saulgriežu rituāli, rotaļas un danči būs kopā ar Ivetu un Vidvudu Medeņiem. 20.jūnijā pasākumi notiks Ziepniekkalna “Stropā”, bet 21. jūnijā – Pļavniekos.

Līgo svētku noskaņās rīdzinieki un pilsētas viesi 21.jūnijā gaidīti tradicionālajā Zāļu tirgū Doma laukumā, kur varēs iegādāties amatnieku un tautas lietišķās mākslas meistaru izstrādājumus, kā arī lauksaimniecības produktus, Jāņu zāles un vainagus. Šajā dienā uz ielīgošanas pasākumu “Rūtoj, rūtoj!” iedzīvotāji aicināti pie kultūras centra “Ritums” filiāles, Ieriķu ielā 43A.

Ielīgošanas un Līgo svētku pasākumus atbalsta Rīgas dome, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Plašāka informācija par pasākumu norises vietu un laiku pieejama mājaslapā “www.kultura.riga.lv”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Viņķele komentē, vai Covid-19 izplatības dēļ nebūs jāatceļ Rīgas domes vēlēšanas un jāpārceļ mācību gada sākums 2
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Tiesībsargs: IZM faktiski plāno liegt Satversmē garantēto bezmaksas izglītību
4 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
“Beznumura braucēji jāapcietina” Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1920. gada 10. jūlijā
4 stundas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
56 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Tālbraucējam, kurš Rīgā ielidojis kopā ar 23 kolēģiem, Lietuvā atklāj Covid-19 2
7 stundas
RB
RŪDOLFS BRUSS
Pasaulē
Sākotnēji viņš viesa lielas cerības. Taču tagad ir redzams, kādā stāvoklī pēc 20 gadu valdīšanas atrodas Sīrija
1 stunda