16.marta gājiens 2019. gadā
16.marta gājiens 2019. gadā
Foto: LETA/Zane Bitere

Rīgā notiks latviešu leģionāru piemiņas gājiens 0

Šodien plkst.11 Vecrīgā sāksies latviešu leģionāru piemiņas gājiens uz Brīvības pieminekli.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

Gājiens plānots no svētā Jāņa baznīcas pa Kaļķu ielu līdz Brīvības laukumam.

Plānots, ka gājienā piedalīsies ap 100 dalībnieku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt biedrībai “Latvijas antinacistiskā komiteja”, kas iepriekš vairākus gadus netālu no Brīvības pieminekļa rīkoja sapulci pret “Waffen SS” noziegumu attaisnošanu, Rīgas pašvaldība šogad aizliegusi iecerētajā vietā rīkot protesta pasākumu, rosinot to rīkot citviet.

Kā aģentūrai LETA teica biedrības pārstāvis Andrejs Pagors, ņemot vērā situāciju pasaulē, lai neveicinātu provokācijas un nesaasinātu konfliktus, biedrība nolēmusi nepārsūdzēt Rīgas domes lēmumu.

Ņemot vērā, ka Rīgas domes piedāvātās vietas, kur šādu sapulci rīkot, nav saistītas ar 16.marta notikumiem, biedrības pārstāvji dosies uz Ventspils novada Zlēkām, kur noliks ziedus pie pieminekļa nacistu nogalinātajiem iedzīvotājiem.

16.marts jeb Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi – ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi – ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

SAISTĪTIE RAKSTI