Publicitātes vizualizācija

Rīgas brīvostā testē IT risinājumu kravas autotransporta izmešu mazināšanai 0

Sadarbībā ar Vācijas tehnoloģiju uzņēmumiem T-Systems International GmbH un Detecon International GmbH Rīgas brīvostā notiek jauna inovatīva IT rīka testēšana. Tās mērķis – mazināt CO2 izmešus un kravu autotransporta izraisītu trokšņu piesārņojumu. Vienlaikus ar Rīgas ostu jaunais risinājums tiek testēts arī Brēmenhāfenes un Hamburgas ostās.

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Lasīt citas ziņas

“Mūsdienu klimata izmaiņas rada milzu izaicinājumus un uzliek papildu atbildību visām tautsaimniecības nozarēm. Ikvienam piegādes ķēžu dalībniekam ir jādomā, kā optimizēt savu darbību, izmantojot arvien ekonomiskāku un videi draudzīgāku enerģijas patēriņa modeli. Tieši ostām un kravu pārvadātājiem ir ļoti nozīmīga loma, lai kopējo enerģijas patēriņu un kaitīgo izmešu daudzumu visā piegādes ķēdē varētu samazināt”, uzsver Detecon International GmbH Transporta un ārējo attiecību direktors Andrejs Sorokins.

Low Carbon Mobility Management sistēma dod iespēju izsekot, kontrolēt un novērst gaisa piesārņojumu, ko rada kravas autotransports, samazināt CO2 emisijas un trokšņa piesārņojumu apkārtējā vidē, kā arī uzlabot satiksmes drošību. “Mēs ticam, ka jaunais risinājums, ko pašreiz testējam sadarbībā ar Rīgas ostu, dos būtisku ieguldījumu, lai uzlabotu vides kvalitāti Rīgas pilsētā, kā arī palīdzēs optimizēt izmaksas loģistikas ķēdē iesaistītajiem komersantiem,“ turpina uzņēmuma pārstāvis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgas brīvostas pārvalde šobrīd aktīvi strādā pie vairākiem “viedās” ostas projektiem – tiek veidotas integrācijas ar transporta un loģistikas uzņēmumiem, ieviesti dažādi informācijas sistēmu risinājumi kuģu, kravu un pasažieru plūsmu uzskaitei un pārvaldībai, attīstīts 5G mobilo sakaru tīkls, automatizēta dokumentu aprite starp dažādām ostas struktūrvienībām un valsts iestādēm.

“Mūsdienās ostas konkurētspēju vērtē ne vien pēc ostas infrastruktūras, tehniskā nodrošinājuma un pakalpojumu kvalitātes, bet arī pēc pavisam jauniem kritērijiem, tādiem kā digitālo risinājumu pieejamība, klimata neitralitāte, vides drošība”, uzsver Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

“Rīgas osta ir unikāla digitālā platforma un testēšanas lauks viedo tehnoloģiju risinājumiem, un mūsu iesāktais darbs šajā jomā ir būtisks solis ceļā uz Rīgas ostas pieteikto ambīciju kļūt par līderi Baltijas ostu vidū digitālo tehnoloģiju ieviešanā”, tā V.Zeps.

LCMM sistēmas testēšana notiek sadarbībā ar autotransporta uzņēmumiem SIA “Skona” un SIA “A’Tuin”, kuriem jaunā risinājuma izmantošana savukārt dos iespēju ietaupīt degvielas patēriņu un automašīnu uzturēšanas izmaksas. Rīgas brīvostas pārvaldes IT nodaļa jau veikusi pirmo saņemto datu analīzi, kas ļāvusi noteikt, kur kravas autotransportam jāpavada ilgākais gaidīšanas laiks ostas teritorijā. Pēc ilgāka testēšanas laika un detalizētas analīzes būs iespējams pavisam precīzi noteikt problēmu vietas un cēloņus, kā arī uzsākt darbu pie to novēršanas.

Publikācija tapusi sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.