Rīgas “Dinamo” apspēlē KHL pastarīti Habarovskas “Amur” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo”, turpinot astoņu mājas spēļu sēriju, piektdien ar rezultātu 3:1 (2:1, 1:0, 0:0) uzvarēja Habarovskas “Amur” komandu, kas pašlaik atrodas līgas pēdējā pozīcijā.

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 11
7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144

Rīgas “Dinamo” komandas labā vārtus guva Marcels Hosa, Miķelis Rēdlihs un Lauris Dārziņš, bet “Amur” sastāvā izcēlās Tommi Taimi.

Maču rīdzinieki sāka ļoti aktīvi, jau pirmajā minūtē nopelnot skaitlisko vairākumu. Tajā teicami “Amur” vārtos darbojās Aleksejs Murigins, bet pēc atgriešanās vienādos sastāvos daudz darba kādu brīdi bija arī “Dinamo” vārtsargam Džefam Delorjēram. Pēc viesu aktivitātēm cīņas gaitu gan spēja lauzt “Dinamo” komanda, kad septītajā minūtē pēc lieliskas Mika Indraša piespēles no aizvārtes rezultātu atklāja Hosa. Turpinājumā mājinieki īsā laikā sapelnīja divus noraidījumus, kas “Amur” komandai deva iespēju spēlēt piecatā pret trim. Šo iespēju viesi izmantoja, kad Delorjēru ar spēcīgu metienu pārspēja Taimi.

Neilgi pēc atgriešanās pilnā sastāvā “Dinamo” komanda tika pie vairākuma, kurā vadību mājiniekiem atjaunoja Miķelis Rēdlihs, izmantojot lielisku Dārziņa piespēli. Turpinājumā labas iespējas gūt vārtus bija laukuma saimniekiem, bet trešdaļas izskaņā iniciatīva pārgāja viesu pusē. Šajā periodā “Dinamo” vienība arī veiksmīgi izturēja divas minūtes mazākumā.

Arī otro trešdaļu rīdzinieki sāka ļoti sekmīgi, kad jau pēc nospēlētām 23 sekundēm 3:1 panāca Dārziņš, izmantojot Līnusa Videla individuālo veikumu. Drīz pēc tam “Dinamo” komanda ieguva skaitlisko vairākumu, tomēr tajā Murigins darbojās pārliecinoši. Pēc šiem notikumiem iniciatīvu uz brīdi pārņēma “Amur” vienība, kas gan viesiem rezultātu nedeva, jo “Dinamo” allaž izskatījās bīstama savos pretuzbrukumos.

Pēcāk “Dinamo” komandai atkal aizdevās pārliecinoši pārņemt cīņas kontroles grožus savās rokās. “Amur” hokejisti Delorjēra mieru traucēja reti, tomēr vienā no epizodēm viņš spēja komandu glābt, atvairot bijušā Rīgas kluba leģionāra Marcela Haščāka izgājienu. Mazāk kā piecas minūtes pirms trešdaļas beigām mājinieki ieguva vairākumu, kurā viesu vārti tika pakļauti lielām briesmām. Veiksmīgi aizstāvējušies, “Amur” hokejisti trešdaļas izskaņā vēlreiz palika mazākumā. Tajā savu komandu teicamā stilā glāba Murigins.

Trešās trešdaļas ievadā “Amur” komanda izturēja atlikušo laiku mazākumā, bet drīz pēc tam ceturtos vārtus varēja gūt Čārlzs Genovejs, kura raidītā ripa trāpīja pa stabiņu. Spēles gaitu kontrolēja “Dinamo” spēlētāji. Notikumiem skopā cīņā iniciaitīva “Amur” pusē sāka pāriet vien ap trešdaļas vidu.

Astoņas minūtes pirms spēles beigām viesi ieguva vairākumu, kurā tika pie vienas labas iespējas izcelties – talkā “Dinamo” komandai devās gan Delorjērs, gan vārtu stabs. Pēcāk daudz labākas iespējas izcelties bija laukuma saimniekiem, tomēr rezultāts nemainījās.

Rīdzinieku rindās šajā spēlē atgriezzās iepriekš savainotais aizsargs Georgijs Pujacs, bet pirmoreiz sākumsastāvā devās kanādiešu vārtsargs Delorjērs.

Rīgas “Dinamo” komanda uzvarēja pirmajos četros mājas spēļu sērijas mačos, bet pirmo neveiksmi cieta iepriekšējā cīņā, kad pirmdien ar 3:4 nācās atzīt spēcīgā Somijas kluba Helsinku “Jokerit” pārspēku, turklāt šo vienību rīdziniekiem līdz šim vēl nav izdevies pieveikt.

Četras uzvaras pēc kārtas Rīgas “Dinamo” komanda bija izcīnījusi pirmoreiz šosezon.

Tā kā Rīgas “Dinamo” komandai šosezon nebūs jādodas uz Habarovsku, šī abām vienībām bija vienīgā tikšanās reize.

Deviņās novembra spēlēs “Amur” komanda izcīnījusi četras uzvaras, bet pirmajos divos čempionāta mēnešos tā pie panākumiem kopā bija tikusi vien piecas reizes.

Šīs nedēļas ievadā “Amur” komandas sastāvs tika papildināts ar pieredzes bagātajiem aizsargiem Maksimu Veļikovu un Tūku Mentilu.

Ilgo mājas spēļu sēriju Rīgas “Dinamo” jau sestdien turpinās ar maču pret Novokuzņeckas “Metallurg” komandu, bet tās noslēgumā pirmdien tiks aizvadīta cīņa ar pēdējā laikā ļoti sekmīgi spēlējošo Novosibirskas “Sibirj” vienību.

Zīmīgi, ka decembrī kopā Rīgas “Dinamo” aizvadīs vien divas mājas spēles – bez mača ar “Sibirj” vēl 24.decembrī gaidāma cīņa ar Maskavas CSKA.

Pašlaik Rīgas “Dinamo” ar 40 punktiem 33 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem 11.vietu, tomēr devītā vieta ir vien punkta attālumā, bet astotā – sešu.

Tikmēr “Amur” ar 28 punktiem atrodas Austrumu konferences noslēdzošajā, 14.vietā.