Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Makare/LETA

“Rīgas namu pārvaldnieks” nākamnedēļ slēgs apkures sezonu 0

Pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) nākamnedēļ plāno slēgt apkures sezonu, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Apkures slēgšanu ieplānots sākt no 26.aprīļa. Lēmums pieņemts balstoties uz ilgtermiņa laika prognozi.

Centrālās apkures atslēgšanu RNP apsaimniekošanā esošajām dzīvojamām mājām iecerēts pabeigt 28.aprīlī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau šodien pēc divu māju pilnvaroto personu iesniegumiem Sarkanajā ielā un Aglonas ielā RNP tām pārtrauca apkuri.

Gadījumā, ja dzīvokļu īpašnieki vēlas noteikt citu apkures intensitātes režīmu, vai arī noteikt citu siltumenerģijas piegādes atslēgšanas datumu, tiem jāpieņem attiecīgs kopības lēmums vai jāievēl pilnvarotā persona un jāinformē RNP.

Dzīvokļu īpašnieku kopība var lemt arī par mūsdienīgu apkures sistēmas dežūrrežīma iestatīšanu gada silto mēnešu periodam, piemēram, ja pavasara mēnešos gaisa temperatūra ilgstoši nokrītas zem +5 grādiem, apkures sistēma automātiski ieslēdzas.

Noslēdzoties apkures sezonai, sākas radiatoru un vannas istabas dvieļu žāvētāju nomaiņas periods. Nomaiņu nedrīkst veikt patvaļīgi, lai netiktu nodarīts kaitējums mājas kopējai siltumsistēmai.

Apkures sezona tika sākta pērn 15.septembrī, kad RNP paziņoja, ka plāno pieslēgt apkuri pirmajai uzņēmuma apsaimniekotajai daudzdzīvokļu ēkai. Savukārt centralizēta apkures pieslēgšana sākās vēlāk.

2020./2021.gada apkures sezona tika sākta 11.septembrī un slēgta 5.maijā.

LETA jau ziņoja, ka RNP 2020.gadā strādāja ar 4,6 miljoni eiro zaudējumiem. Arī uzņēmuma apgrozījums samazinājās par 13% un bija 55,6 miljoni eiro.

RNP apgrozījuma samazinājums par 8,4 miljoniem eiro esot saistīts ar ieņēmumu no plānoto dzīvojamo māju remonta darbu veikšanas samazinājuma.

Savukārt zaudējumu apjoma pieaugumu ietekmēja uzkrājumu metodikas pārskatīšana šaubīgajiem debitoriem, pamatā palielinot uzkrājumus ilgstoši kavēto parādu kategorijās.

SAISTĪTIE RAKSTI