Pēteris Strautiņš
Pēteris Strautiņš
Foto: Timurs Subhankulovs

Pēteris Strautiņš: Lielākā krīze, kas mums draud, ir nākamā apkures sezona 0

“Man šķiet, ka enonomikā lielākā krīze, kas mums draud, vai vismaz galvassāpe, ir nākamā apkures sezona,” TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts” norāda “Luminor” ekonomists Pēteris Strautiņš.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
“Ceru, ka nepiečurāja jums mašīnu!” Cilvēki “sadodas rokās”, sniedzot palīdzību ceļmalā gulošam vīram, taču mediķi ir jāgaida pārāk ilgi 80
Lasīt citas ziņas

Šajā apkures sezonā ir bijis daudz skaļu virsrakstu, taču, pēc viņa teiktā, vairāk nekā puse Latvijas sildās ar malku un šķeldu, kas pirms tam sapirkta par ļoti zemām cenām.

“Faktiski līdzšinējā apkures sezona nemaz nebij tik traka, bet šobrīd, kā stāsta nozare, šķeldas cena ir vairāk kā divreiz augstāka nekā pirms gada,” viņš norāda.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja paskatās, kur vairāk dzīvo relatīvi trūcīgi cilvēki, tad tās ir mājas ar malkas apkuri vai ar šķeldu kurināmas. Un, ja šķeldas cena šobrīd ir dubultojusies, tad “šoks var būt diezgan nepatīkams”.

“Tāds jēdziens kā lēta koksne faktiski ir izzudis,” ekonomists uzsver. Līdz ar to nākamā apkures sezona visiem būs diezgan dārga vai ļoti dārga, ja vien nebūs ļoti dārgi maksājoši valsts atbalsta pasākumi, taču jāsaprot arī, ka pilnībā bez tiem neiztiks.

Tāpat arī pārtikas cenas vēl varētu augt vairākus mēnešus.

SAISTĪTIE RAKSTI