Latvijā
Rīga

Rīgas pašvaldības iestādēs šogad gatavojas izveidot 110 pagaidu darba vietas0

Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja atbalstījusi projekta “Algoti pagaidu sabiedriskie darbi” īstenošanu pašvaldības iestādēs arī 2020.gadā, plānojot šogad izveidot 110 pagaidu darba vietas.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) un kopējais domes līdzfinansējums projekta nodrošināšanai ir 90 514 eiro.

2019.gadā Rīgā projekta laikā tika izveidotas 130 pagaidu darba vietas, no tām Rīgas domes Labklājības departamentā – desmit, Mājokļu un vides departamentā – 19, Satiksmes departamentā – 19, Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijā – 29, Rīgas Austrumu izpilddirekcijā – 29 un Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijā – 24 pagaidu darba vietas.

2019.gadā darbos iesaistījās 401 bezdarbnieks, atbilstoši savām darba spējām.

Pagaidu darbu veidi pārsvarā bija teritorijas sakopšanas un labiekārtošanas darbi, izņemot Satiksmes departamentā, kur bija arī četras satiksmes plūsmas skaitītāju vietas un Labklājības departamentā divas telpu uzkopšanas darbu vietas. No visiem iesaistītajiem bezdarbniekiem 20 dalībnieki pārtrauca dalību pasākumā, jo atrada pastāvīgu algotu darbu.

Paredzēts, ka bezdarbnieki tiks nodarbināti sešas stundas dienā, secīgi vai ar pārtraukumiem ne ilgāk kā četrus mēnešus gada laikā. Savukārt personām virs 60 gadu vecuma būs iespēja strādāt līdz sešiem mēnešiem.

NVA Rīgas reģionālās filiāles un Rīgas pašvaldības kopējā projekta mērķis ir darba iemaņu un sociālo prasmju attīstīšana un uzturēšana ilgstošiem bezdarbniekiem, veicot darbus, kas rada sociālu labumu sabiedrībai.

Pagaidu darbu veikšanai nav nepieciešama iepriekš iegūta speciāla kvalifikācija un tas darbos ļauj iesaistīties cilvēkiem bez profesijas un specialitātes.

NVA filiāle pasākuma īstenošanai 2020.gadā paredzētos finanšu līdzekļus plāno izlietot bezdarbnieku ikmēneša atlīdzībai 200 eiro apmērā, veselības pārbaudēm, viena darba koordinētāja ikmēneša dotācijai, bezdarbnieku nelaimes gadījumu apdrošināšanai darba vietā un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veikšanai pensiju apdrošināšanai.

Saistītie raksti

Kā norāda pašvaldībā, reģistrētais bezdarba līmenis Rīgā novembra beigās bija 3,7% un NVA Rīgas reģionālajā filiālē bija reģistrēti 11 888 bezdarbnieki. Rīgā pēdējos trīs mēnešos bezdarba līmenis bija viszemākais šajā gadā, un no gada sākuma tas pazeminājies par 0,4 % punktiem. Arī reģistrēto bezdarbnieku skaits no 2019.gada sākuma novembra mēnesī samazinājās par 1022 personām.

Kopumā valstī 2019.gada 30.novembrī bija reģistrēti 53 783 bezdarbnieki un bezdarba līmenis valstī bija 5,8%.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Attālināto mācību dziedāšanas nodarbībā piedalīsies Renārs Kaupers
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Zemnieku saimniecības īpašnieks pārsūdz notiesājošo spriedumu lietā par četru cilvēku nāvi Jaunbērzē
15 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts policija sabiedriskās kārtības nodrošināšanā sāk iesaistīt motoekipāžas
16 stundas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
7 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
9 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
8 stundas