Foto: Zane Bitere/LETA

VIDEO. “Sabiedrībai jāsaprot, ka bērni ir prioritāte!” Gundega Roze par aizņemtas un aktīvas mammas ikdienu 20

Kā māmiņām apvienot bērnu auklēšanu ar darbu un karjeru? Intervijā raidījumā “Māmiņu klubs” žurnāliste Gundega Roze. Gundega atklāj, kā tiek galā situācijās, kad nākas izvēlēties starp bērnu un darbu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Lasīt citas ziņas

“Es visu laiku ļoti plānoju, bet pa laikam jau kaut kas iebuksējas, jo ar maziem bērniem ir jābūt gatavai visu laiku plānus mainīt,” Stāsta Roze.

Viņa šobrīd gatavojas jauna raidījuma vadīšanai un raksta grāmatu. Gundega ir divu dēlu mamma. Edmunds ir 1.9 gadus vecs, vecākais dēls Ernests sešus gadus vecs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Vecākais dēls iet bērnudārzā, ir ļoti prātīgs, gudrs puika, mazākais vēl ar auklīti pārsvarā paliek mājās,” mamma stāsta.

“Ir bijuši arī tādi ekstrēmi gadījumi, kad bērns ir bērnudārzā un man jābrauc vadīt pasākumu. Man zvana no bērnudārza un saka, ka puika ir apslimis. Tad es faktiski raujos uz pusēm. Ar reālo prātu saprotu, ka viņš nav tik slims, viņam ir tikai kaut kādas iesnas, tas nav dzīvības un nāves jautājums. Es aizbraukšu uz pasākumu, pēc divām stundām atgriezīšos pēc bērna,” viņa atceras.

Var būt ekstrēmas situācijas, īpaši ar maziem bērniem. “Mēs kā mammas vienmēr esam gatavas. Es esmu ļoti atbildīga savā darbā, bet es arī saprotu, ka tas nav tik svarīgi, mums prioritāri ir bērni!” Roze norāda.

Māmiņa aicina aizdomāties arī citus. “Mums visai sabiedrībai vajadzētu būt saprotošākiem par to, ka bērni ir prioritāte!”

Viņa aicina mammām attīstīt sevī šo spēju rēķināties ar plānu maiņu jebkurā laikā. “Jo vieglāk situāciju uztversi, jo labāki risinājumi atnāks!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.