Latvijā
Politika

Saeimas deputāti lems par aicinājumu Dānijai neizdot Kristīni Misāni0


Pie Dānijas vēstniecības Rīgā notiek pikets pret šobrīd Dānijā apcietinātās divu bērnu mātes Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikai, kur viņai draud 15 gadu cietumsods par savu bērnu glābšanu no vardarbības.
Pie Dānijas vēstniecības Rīgā notiek pikets pret šobrīd Dānijā apcietinātās divu bērnu mātes Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikai, kur viņai draud 15 gadu cietumsods par savu bērnu glābšanu no vardarbības.
Foto: Karīna Miezāja/Latvijas Avīze

Koalīcijas deputāti rosina Saeimai pieņemt lēmumu par mudinājumu Dānijai, lai Latvijas pilsone Kristīne Misāne netiktu izdota Dienvidāfrikas Republikai (DĀR).

Sagatavotajā lēmumprojektā Saeimai paredzēts lūgt Dānijas parlamentu un tiesībaizsardzības iestādes sniegt atbalstu Latvijas kompetentām iestādēm, rodot risinājumu, lai Misāne netiktu izdota DĀR.

Lēmumprojekts sagatavots, jo Misāne patlaban atrodas apcietinājumā Dānijā un šīs valsts tiesu iestādes ir lēmušas par viņas izdošanu DĀR kriminālvajāšanai par šajā valstī iespējami izdarītiem likumpārkāpumiem.

Deputāti norāda uz Satversmē noteikto, ka ikviens, kam ir Latvijas pase, ārpus Latvijas atrodas valsts aizsardzībā, savukārt starptautisko organizāciju ziņojumi liecina par cilvēktiesībām neatbilstošiem apstākļiem DĀR ieslodzījuma vietās.

Politiķi arī atsaucas uz Latvijas un Dānijas ciešajiem diplomātiskajiem sakariem un līdzšinējo sekmīgo sadarbību tiesību aizsardzības jomā starp abu valstu kompetentām iestādēm.

Lēmumprojektu iesnieguši deputāti Anda Čakša, Juta Strīķe (JKP), Inese Lībiņa-Egnere (JV), Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Rihards Kozlovskis (JV), Artūrs Toms Plešs (AP), Andrejs Judins (JV), Atis Lejiņš (JV), Atis Zakatistovs (KPV LV) un Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK).

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā, šodien vizītes laikā Indijā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) ar Dānijas ārlietu ministru Jepi Kofodu pārrunāja Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietu.

Savukārt sarunā ar DĀR ārlietu ministri Naledi Pando Rinkēvičs aicināja pēc iespējas ātrāk noslēgt Latvijas un DĀR starptautiskās tiesiskās palīdzības līgumu.

Jau vēstīts, ka Tieslietu ministrija turpinās aktīvu sadarbību ar DĀR iestādēm, lai nodrošinātu tur par bērna nolaupīšanu apsūdzētās Latvijas pilsones Misānes atgriešanu Latvijā, aģentūra LETA uzzināja ministrijā.

To Latvijas Televīzijai uzsvēra arī tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Misānes pārstāvji aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Rūpējoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Kristīne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādījuši radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu.

Saistītie raksti

Šodien pie Dānijas vēstniecības norisinājās pikets pret Misānes izdošanu DĀR, kur viņai draud 15 gadus ilgs cietumsods.

"LA.lv" foto reportāža: Pie Dānijas vēstniecības rīko piketu DĀR apsūdzētās Kristīnes Misānes atbalstam

Piketu organizēja K. Misānes māsa.

Skatieties arī Latvijas Televīzijas “Panorāmas” video:

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un 1991. gada barikāžu laikā kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija rosina apsūdzēt vīrieti par amfetamīna laboratorijas uzturēšanu Salaspilī
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Liepājā bezvēsts pazudusī Andželika ir atrasta
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Uzdevumi, kas jāpilda ķīmijas olimpiāžu dalībniekiem, kļūst aizvien grūtāki. Saruna ar Nauri Narvaišu
3 stundas
LE
LETA
Sports
Merzļikins atzīts par NHL aizvadītās nedēļas otro zvaigzni
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Ekstrēmos laikapstākļos Spānijā divi bojāgājušie
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Par mata tiesu no lielas nelaimes! Ļaundaris kāpņu telpā sarīko ugunsgrēku
17 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām VP vadītāja amata kandidātiem
1 stunda