Latvijā
Kriminālziņas

Sieva nokrita uz zemes, tālāk sekoja šāvieni un Ulda kliedziens! Sāk skatīt advokāta slepkavības lietu0

Foto: Dmytro Zinkevych/SHUTTERSTOCK

Marija Magdalēna Gluščenko, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Vakar Rīgas rajona tiesā sāka izskatīt apsūdzību pret Vladimiru Zibikovu un Āri Stepiņu par advokāta, bijušā tiesneša Ulda Bērziņa nogalināšanu un viņa ģimenes aplaupīšanu Mārupē, kā arī par dzīvokļa apzagšanu.

Abi apsūdzētie savu vainu atzīst daļēji, atrodas pirmstiesas apcietinājumā. Noziegums notika 2019. gada 20. jūlijā. Policija toreiz atzina, ka notikušais ir ārkārtējs gadījums, bet neizskatot versiju par advokāta nogalināšanu profesionālās darbības dēļ.

Aizdomās turētās personas policijai uzreiz noskaidrot neizdevās, bet, veicot izmeklēšanu, likumsargi noskaidroja, ka noziegumu, visticamāk, izdarīja ar cietušo ģimeni nesaistītas personas – 1967. g. un 1982. g. dzimušie vīrieši, kuri iepriekš vairākkārt bija nonākuši policijas redzeslokā gan par mantiskiem noziedzīgiem nodarījumiem, gan par noziedzīgiem nodarījumiem, kas vērsti pret personu dzīvību un veselību. Par to policija paziņoja šā gada februārī.

Saskaņā ar apsūdzību 20. jūlija vakarā ap pulksten 23 Zibikovs un Stepiņš iebrukuši Ulda Bērziņa Mār­upē esošajā mājā.

Tajā brīdī tur atradusies tikai viņa mamma Maija. Apsūdzībā minēts, ka Zibikovs esot uzbrucis 1940. gadā dzimušajai Maijai no mugurpuses, nogrūdis uz dīvāna ar seju uz leju un ar izolācijas lenti aiz muguras viņai sasējis rokas, pēc tam arī acis.

Sācis vairākas reizes latviešu valodā prasīt, kur Maija glabājot naudu, uz ko viņa atbildējusi, ka skaidras naudas viņai neesot, viss tiekot glabāts bankas kontā. Tālāk uzbrucējs draudējis Maijai, ka, ja atradīšot kaut kapeiku, tad viņu noduršot.

Sācis pārmeklēt tajā pašā istabā esošos plauktus un skapjus, visu saturu no tiem gāzis uz grīdas, meklējot naudu. Tikmēr Maija gulējusi dīvānā un klausījusies, ka arī otrajā stāvā kāds atrodas un sitot pa durvīm.

Tur Stepiņš esot lauzis vaļā durvis uz mājas daļu, kur dzīvojis Uldis Bērziņš ar sievu.

Ap pulksten 23.30 pie mājas piebraucis Uldis Bērziņš ar sievu Līgu, braukuši no laukiem. Kamēr gaidījuši atveramies vārtus, ievērojuši, ka mājas pirmajā stāvā visās telpās esot iedegta gaisma un nolaistas žalūzijas. Viņiem tas licies neierasti. Devušies pie durvīm, kuras bijušas aizvērtas.

Ievērojuši, ka pa žalūziju šķirbu redzamas vīrieša kājas. Atverot durvis, Līga ieraudzījusi vīrieti melnā adītā maskā, sākusi kliegt.

Laupītājs paķēris no plaukta tuvāk esošo priekšmetu – smagā rāmī ieliktu ikonu, ar kuru metis Līgai. Otrs – Stepiņš – pa to laiku esot aizmucis pa logu ar visām nolaupītajām mantām.

Ikona trāpījusi Līgai, viņa nokritusi uz zemes, tālāk esot sekojuši šāvieni un Ulda kliedziens. Kad Līga piecēlusies, nevienas personas jau vairs neesot bijis, tikai Uldis, kurš mēģinājis izsaukt ātro palīdzību. Līga izsaukusi Neatliekamo medicīnisko palīdzību un arī policiju.

Mediķi Uldi aizveduši uz slimnīcu, bet Līga gājusi meklēt Maiju, atradusi viņu uz dīvāna, joprojām sasietu.

Tajā pašā naktī pulksten 3.25 Uldis slimnīcā miris. Viņa virzienā ar nenoskaidrotu vītņstobra ieroci tika raidīti trīs šāvieni, no kuriem viens trāpīja kreisajā sānā, radot ievainojumus vēderā, nierēs un skarot arī mugurkaulu.

Abi apsūdzētie savu vainu atzīst par to, ka tika veikta zādzība, ielaužoties īpašumā, citas darbības viņi neatzīst. Nolaupījuši mantas par 226 eiro, bet no Ulda guļamistabas paņēmuši naudu nenoskaidrotā daudzumā.

Abas cietušās pieprasa morālā kaitējuma kompensāciju 50 000 eiro katrai, kā arī mantiskā kaitējuma kompensāciju 226 eiro.
Saistītie raksti

Nozagtās mantas nav atgūtas. Tiesas sēdē tika uzklausīta arī liecība no sievietes, kurai abi apsūdzētie esot apzaguši dzīvokli Jelgavas novadā, kamēr pati bijusi jau ceļā uz mājām Rīgā.

Sievietei nodarīts materiālais kaitējums 629 eiro. Dzīvoklī zagļi bija tikuši caur balkona durvīm, attaisot tās no ārpuses. Visas nozagtās mantas esot atgūtas.

Nākamā tiesas sēde paredzēta septembrī, kurā sāks uzklausīt lieciniekus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Lauris pēc trieciena palicis bez apziņas un mēdz nekontrolējami staigāt. Kāpēc dzērājšoferi Jāni apcietināja tiesas zālē? 22
9 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Čakarē, “lien pakaļā” un azartiski izlec pretējā joslā – kā “vidējais latvietis” brauc pa Rīgas apvedceļu 2
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. “Nozaga pusmiljonu eiro, bet Balandinu atstāja dzīvu kā brīdinājumu,” Krieķis atklāj patiesību 3
1 stunda
TA
Tavs Auto TV
Ekonomika
Lietuvā lietoti automobiļi ir lētāki. Kādēļ?
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Daudzi vienā pilsētā un “Dinamo” sportisti: lielajam Covid-19 inficēto skaitam “pa pēdām”
3 stundas