Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Brīvajā kritienā 30 izpletņlēcēji veidos zvaigznes formu. Vai izdosies uzstādīt Latvijas rekordu?0

Ekrānuzņēmums no TV3 ziņu video.

Īpašam Latvijas rekordam pašlaik gatavojas vairāki desmiti izpletņlēcēju. Par godu maijā atzīmētajai Latvijas neatkarības atgūšanas trīsdesmitgadei šo trešdien, 29.jūlijā, gaisā virs Lielvārdes paredzēts izveidot zvaigznes figūru, ko, roku pie rokas sadevušies, veidos 30 izpletņlēcēji, vēstīja TV3 ziņas.

Šādas figūras izveide, brīvajā kritienā traucoties uz zemi ar teju 200 kilometru stundā lielu ātrumu, ir sarežģīts un bīstams uzdevums, tādēļ šobrīd Lielvārdē norit aktīvi sportistu treniņi.

“Ir jābūt prasmei, ir jābūt ļoti ilgiem un grūtiem treniņiem, jo tas nav vienkārši veikt sadošanos rokās, kā mēs visi domājam. Katram ir sava vieta- mums ir zvaigznes forma, kas skaitās viena no vienkāršākajām, bet katram ir sava vieta, savs pieiešanas ātrums un ir ļoti limitēts laiks. Mūsu gadījumā tās varētu būt kādas 40-50 sekundes, kad viss ir jāizdara un arī pietiekamā attālumā jāizretojas un jāatver izpletņi,” tā TV3 ziņām atklāj Latvijas Izpletņlēkšanas federācijas valdes loceklis Edgars Veigurs.

Saistītie raksti

Lēcienā piedalīsies gan pieredzējuši, gan mazāk pieredzējuši izpletņlēcēji, tāpēc tik svarīga ir sagatavošanās. Viena kļūda var izjaukt visu figūru.

Līdzīga figūra Latvijas debesīs bija izveidota arī 2007. gadā. Toreiz to gan veidoja mazāks izpletņlēcēju skaits.

Plašāk skaties TV3 ziņu video šeit:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.