Politika

Sāks diskusiju par kara veterānu likumu
0

Foto – LETA

Pirms iesniegšanas Saeimas prezidijam Sabiedrības saliedētības komisijas izstrādātais likums par Otrā pasaules kara dalībnieku statusu piedzīvojis dažas izmaiņas. 


 

Likumā vairs nav runa par kara dalībniekiem, bet gan karā mobilizētajām personām. Deputāts Andrejs Judins (“Vienotība”) gan bija rosinājis precizēt šo terminu un visās vietās likumā runāt par “prettiesiski mobilizētajiem”. “Nevienam tāpat nav šaubu, ka nacistiskās Vācijas un Padomju Savienības veiktās mobilizācijas Latvijas teritorijā bija prettiesiskas. Taču šim terminam būtu vairāk emocionāla nozīme,” paskaidroja A. Judins.
Pret viņa priekšlikumu iebilda Irina Cvetkova (“SC”), jo antihitleriskās koalīcijas karavīrus, viņasprāt, nevarot saukt par “prettiesiski mobilizētiem”. Arī citu partiju pārstāvji sprieda, ka šis likums jau tāpat nāk ar emocionāli piesātinātu fonu, tādēļ tekstam būtu jābūt pēc iespējas lietišķākam un sausākam. Galu galā “prettiesiskā mobilizācija” palika tikai vienā pantā, kur aprakstīts likuma mērķis. Citos runa ir vienkārši par mobilizāciju.

Tāpat I. Cvetkova un “SC” deputāti uzstāja, lai no likuma tiktu izvākti visi panti, kuros runāts par okupācijas varām. Īpaši tas, kurā par okupācijas varām atzīta gan Vācijas, gan PSRS īstenotā pārvalde Latvijā pēc Latvijas Republikas suverenitātes iznīcināšanas. “Uzskatu, ka šis ir emocionāli pārāk jūtīgs vēstures jautājums un līdz šim arī nevienā citā likumā mēs neesam definējuši terminu “okupācijas vara”,” paskaidroja I. Cvetkova. Šis saskaņiešu priekšlikums tika noraidīts. Arī nacionāļiem esot priekšlikumi likuma grozījumiem, bet tie, visticamāk, tikšot iesniegti starp lasījumiem.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Saeima nolemj, ka valstspilsētas statusu piešķirs desmit pilsētām 2
3 dienas
LA
LA.LV
Latvijā
Rinkēvičs atklāj, ka ir noteikts saraksts ar valstīm, kur nevajadzēs ievērot divu nedēļu karantīnu
4 dienas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē 2
4 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Pagājušajā diennaktī atklāti pieci jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi 1
4 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
“Agri vai vēlu robežas var nākties pārskatīt.” Novadi cīnās katrs par savu identitāti 2
4 stundas
LE
LETA
Sports
Prokopčuka paziņo par aiziešanu no profesionālā sporta 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rektoru padome: IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis 2
4 stundas
LE
LETA
Kultūra
Laikmetīgās mākslas muzeja projektu vēlas atdāvināt valstij 2
4 stundas