Foto – AFP/LETA

Sākusies operācija “Islāma valsts” sagrābtās Mosulas atbrīvošanai 0

Pievieno LA.LV

Sākusies operācijai, lai atbrīvotu džihādistu grupējuma “Islāma valsts” sagrābto Mosulas pilsētu, pirmdienas rītā paziņojis Irākas premjerministrs Haiders al Abadi.

Dārzs
5 visbiežāk pieļautās kļūdas, kas nemanāmi pievilina čūskas jūsu pagalmā
Kokteilis
Šajos četros mēnešos dzimst visnoslēgtākie introverti: viņi izvēlas klusumu, nevis pūļus
Kokteilis
Viņi paši cieš un liek ciest arī citiem: nosaukti problemātiskākie zodiaka zīmju pārstāvji
Lasīt citas ziņas

“Pienācis uzvaras laiks, un sākušās operācijas Mosulas atbrīvošanai,” viņš pavēstīja valsts televīzijā.

“Šodien es paziņoju par šo uzvarošo operāciju sākšanu, lai atbrīvotu jūs no “Islāma valsts” vardarbības un terorisma,” uzsvēra Abadi, telekanālā “Iraqiya” uzrunājot Mosulas reģiona iedzīvotājus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Premjerministrs arī uzsvēra, ka Mosulā ieies tikai Irākas armija un policija.

Netālu no pilsētas Irākas ziemeļos atrodas Turcijas karavīri, kas sarežģījis attiecības starp Ankaru un Bagdādi. Abadi vairākkārt ir pieprasījis, lai Turcijas karavīri pamet Irāku, un paziņojis, ka tie nepiedalīsies Mosulas atbrīvošanas operācijā.

Irākas otru lielāko pilsētu Mosulu kopš 2014.gada vidus kontrolē “Islāma valsts”, kas to ieņēma straujā uzbrukumā.

Pēdējos mēnešos Irākas spēki, kurus atbalsta ASV vadītās koalīcijas kara aviācija, ir guvuši militārus panākumus cīņā pret “Islāma valsti” vairākos Irākas rajonos.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.