Praktiski
Manas tiesības

Sauļošanās pa pliko: kur to drīkst darīt?0

Foto: Pexels

Avots: Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

“Saulkrastu pludmalē nejauši sanācis uzskriet virsū cilvēkiem, kas sauļojas kaili. Kā zināt, kur sākas un kur beidzas nūdistiem paredzētās pludmales zonas? Kā izvairīties no šādiem starpgadījumiem?” – Jautā Līga M.

Saulkrastu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Stjade informē, ka Saulkrastu novada dome tikai šogad pieņēmusi saistošos noteikumus par nūdistu pludmali. Atbilstīgi tiem tuvākajā laikā tikšot izvietotas informatīvās zīmes pludmalē, lai pludmales apmeklētāji būtu informēti par nūdistu pludmales zonu. Līdz šim Saulkrastu jūrmalā nebija oficiālas nūdistiem paredzētas pludmales zonas, taču jau vēsturiski (pat kopš padomju laikiem) netālu no Inčupes ir iecienīta vieta kailsauļošanās piekritējiem. Tāpēc nezinātājiem tiešām varēja rasties neērtas situācijas, jūras krastā nejauši sastopoties ar vasarniekiem bez peldkostīmiem.

Iespējas ir daudzviet

Latvijā oficiālas nūdistu pludmales ir Rucavas novada, Liepājas, Pāvilostas novada, Ventspils pilsētas, Jūrmalas, Rīgas un Carnikavas novada piekrastē. Drīz vien šīm oficiāli pievienosies arī Saulkrastu nūdistu pludmale. Par to, kur sākas pludmales zona nūdistiem, parasti vēstī norādes – zīmes ar uzrakstu “Nūdistu pludmale”. Ar zonas atrašanās vietu var iepazīties arī informatīvajos stendos un kartēs.

Tiesa, jāņem vērā, ka var atrasties cilvēki, kas izvēlas nūdismu piekopt arī tam neatļautās teritorijās. Piemēram, neoficiāli arī Rīgas Vecāķu pludmalē mēdz atpūsties nūdisti, taču, kā informē Rīgas domē, Vecāķu peldvietā pilsētas robežās nav nūdistu pludmales un nav arī plānots tādu ierīkot. Savukārt Pār­daugavā, Vakarbuļļu pludmalē, virzienā uz Lielupes ieteku jūrā gan tāda ir, un tur ir izvietotas norādes tās robežām.

Pirms nomet drēbes – labāk pārbaudīt

Saistītie raksti
Foto: SHUTTERSTOCK

Gadījumā ja nākas sastapties ar nūdistiem tam neatļautā vietā un tas šķiet traucējoši, par konstatēto faktu var ziņot par konkrēto pludmales teritoriju atbildīgās pašvaldības municipālajai policijai. Savukārt tiem, kas paši izvēlas atpūsties un sauļoties jūras krastā bez piesegšanās, pirms to dara, der pārliecināties, vai konkrētajā vietā ir nūdistiem oficiāli atvēlēta pludmales zona. Citādi var nākties skaidroties ar likumsargiem un pat maksāt sodu. Turklāt jāņem vērā, ka zīmes pludmalē var būt nopostītas. Piemēram, Carnikavas novadā (Kalngales tuvumā) esošā nūdistu pludmale skaitās oficiāla, arī zīmes tikušas izvietotas, bet tās sen nav atjaunotas. Tāpēc visdrošāk informāciju pārbaudīt pašvaldību mājaslapās, kur var atrast pludmales zonējuma kartes vai citas norādes, kā atrast un atpazīt nūdistu pludmales. Par šo jautājumu var interesēties arī pašvaldībās.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli?
Intervija 1 stunda
IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
7 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 5 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Ekonomika
Energoefektivitātes milzis Piņķos: kā Saules ielas 2 iedzīvotāji panāca, ka par siltumenerģiju būs jāmaksā trīs reizes mazāk
1 stunda
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Viens gan ir jāsaprot – vīrusi neatnāk, lai mūs tikai pabaidītu, tie atnāk uz palikšanu
5 stundas