Foto.Scanpix/ Péter Gudella

Savulaik dīzeļdegviela bija lētāka par benzīnu. Kas bija pagrieziena punkts? 33

Ne viens vien ir uzdevis jautājumu pēc būtības – savulaik dīzeļdegviela bija lētāka par benzīnu, kas bija šis pagrieziena punkts, ka tas mainījās?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

“Karš! Tad, kad sākās karš, tad cenas par litru benzīnam bija ap 1,6 eiro un dīzeļdegvielai ap 1,5 eiro.” Šādu viedokli TV24 raidījumam “Uz līnijas” sniedza Ojārs Karčevskis, Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas vadītājs.

“Partasti ir tā, ka benzīns ir par 10 centiem dārgāks. Iemesls tam ir akcīzes nodoklis, kas benzīnam ir lielāks. Nav cita iemesla.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Kāda ir kopējā prognoze par degvielas cenām? “Gaidām maiju! pagaidām viss ir stabili, tā arī jāturpinās. Bet mainīgajos apstākļos, kad ir karš, jebkura diena var izmainīt jebko. Bet kopumā šodien tendence ir stabila,” tā teica Karčevskis.

Baltijas valstu galvaspilsētās šonedēļ atšķirīgas tendences degvielas cenās

Pagājušajā darba nedēļā Tallinā degvielas cenas saglabājās stabilas, vienlaikus Rīgā un Viļņā benzīna cenas palielinājās, bet dīzeļdegvielas cenai novērotas pretējas tendences, liecina aģentūras LETA apkopotie dati Baltijas valstu galvaspilsētās.

Darba nedēļas nogalē dārgākais benzīns bija nopērkams Tallinā, sekoja Rīga, bet lētākā benzīna cena bija Viļņā. Savukārt augstākā cena dīzeļdegvielai bija Rīgā, bet zemākā tā bija Viļņā.

Rīgā “Circle K” degvielas uzpildes stacijā Krasta ielā 95.markas benzīna cena palielinājās par 6,4% – līdz 1,674 eiro, bet dīzeļdegviela kļuva dārgāka par 0,6% un maksāja 1,724 eiro par litru.

Viļņā “Circle K” degvielas uzpildes stacijā Savanorju prospektā piektdien 95.markas benzīna cena palielinājās par 5,3% – līdz 1,579 eiro par litru, bet dīzeļdegvielas cena samazinājās par 1,8% – līdz 1,679 eiro par litru.

Tallinā “Circle K” uzpildes stacijās 95.markas benzīna un dīzeļdegvielas cenas nedēļas laikā nemainījās un maksāja attiecīgi 1,729 eiro un 1,699 eiro par litru.

Autogāzes cena Rīgā bija stabila un maksāja 0,835 eiro par litru. Viļņā autogāzes cena samazinājās par 7,4% – līdz 0,622 eiro par litru, bet Tallinā cena palielinājās par 4,1% un maksāja 0,76 eiro par litru.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.