Publicitātes foto

Šī gada pirmajos trīs mēnešos pie dežūrārstiem pacienti vērsušies 6387 reizes 3

Šī gada pirmajos trīs mēnešos pacienti pie dežūrārstiem bija vērsušies 6387 reizes, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. “Mani, 71 gadu vecu buku, neviens nemācīs!” Drāma ap Andra Bērziņa lomu izrādē vēršas plašumā 1
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas

Savukārt pagājušā gada pirmajos trīs mēnešos pacienti pie dežūrārstiem bija vērsušies 9237 reizes, bet kopumā gada laikā – 32 426 reizes.

Plānotais apmeklējumu skaits 2023.gadā – 25 548 apmeklējumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā Latvijā ir pieejami 27 dežūrārstu pieņemšanas punkti. Saraksts un informācija par darba laikiem ir pieejama NVD tīmekļvietnes “www.vmnvd.gov.lv” sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?”.

NVD atgādina, ka laikā, kad iedzīvotājiem nav pieejami ģimenes ārsti, medicīnisko palīdzību var saņemt pie dežūrārsta. Dežūrārsts sniedz palīdzību visiem iedzīvotājiem neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir reģistrēts. Dežūrārsts sniedz konsultācijas, medicīnisko palīdzību vienkāršu saslimšanu gadījumos, kā arī, izvērtējot pacienta veselības stāvokli, nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs izrakstīt zāļu receptes vai atvērt darbnespējas lapu.

Pirms došanās pie dežūrārsta, nepieciešams sazināties ar izvēlēto ārstniecības iestādi un veikt pierakstu.

Par vizīti klātienē pie dežūrārsta ir jāveic pacienta līdzmaksājums – personām līdz 65 gadu vecumam tas ir divu eiro apmērā, bet personām virs 65 gadiem – viena eiro apmērā.

Pacienta līdzmaksājums nav jāveic no pacienta līdzmaksājuma atbrīvotajām iedzīvotāju grupām. Piemēram, bērniem līdz 18 gadiem, trūcīgām personām, politiski represētām personām un citām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.