Latvijā
Rīga

Sieviešu patversmei Rīgā nosaka Covid karantīnu0

Foto: Panthermedia/scanpix/LETA

Papildināta plkst.19.47

Covid-19 skartajai Rīgas patversmes sieviešu nodaļai Eiženijas ielā 1E, Rīgā, noteikts karantīnas režīms, liecina oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publiskotais veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) rīkojums.

17.maijā tika ziņots, ka Covid-19 tests pozitīvs bijis sešām patversmes klientēm. Savukārt patlaban tas atklāts jau 12 patversmes klientiem un arī vienam darbiniekam.

Kā uzsvērts ministres rīkojumā, ievērojot minētās patversmes darbības specifiku, nenoturīgu klientu plūsmu, viņu piederību sociālā riska grupai un ar to saistītiem turpmākiem infekcijas izplatīšanas riskiem sabiedrībā, iestādē noteikts karantīnas režīms.

Tostarp rīkojums paredz aizliegt patversmi atstāt klientam, kas tajā atradies laika posmā no 5.maija līdz karantīnas noteikšanai.

Vienlaikus ar komisijas karantīnas pasākumu koordinācijai atļauju patversmi varēs atstāt personas, par kurām saņemta ārstējošā ārsta atļauja pārtraukt izolāciju vai personas, kurām ir beidzies pašizolācijas periods.

Patversmes darbiniekiem, uz kuriem neattiecas pašizolācija dzīvesvietā un citi pasākumi atbilstoši valdības rīkojumam “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” , un kas turpina veikt darba pienākumus patversmē, ir jāizmanto atbilstoši individuālie aizsardzības līdzekļi.

Rīkojums paredz aizliegt patversmē ierasties trešajām personām, izņemot Valsts policijas un pašvaldības policijas darbiniekiem, personām, kas nodrošina neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, atkritumu konteineru izvešanu, dezinfekcijas, atutošanas pakalpojuma sniegšanu un pārtikas un pirmās nepieciešamības preču piegādes, maksimāli novēršot kontaktu ar piegādātāju. Citos gadījumos trešo personu ierašanās jāsaskaņo ar komisiju karantīnas pasākumu koordinācijai.

Patversmē jānodrošina ne mazāk kā divu metru distances ievērošanu starp personām. Darbiniekiem ir jānovēro klientu veselības stāvoklis. Divas reizes dienā – no rīta un vakarā – jāmēra ķermeņa temperatūra. Parādoties akūtām elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm, kā klepus, drudzis, elpas trūkums, apgrūtināta vai paātrināta elpošana, vai citiem simptomiem, nekavējoties ir jāsazinās ar ārstējošo ārstu vai jāzvana pa tālruni 8303.

Patversmē esošajām sievietēm ir jānodrošina iespēja sazināties attālināti ar ārstējošo ārstu uzraudzības vai medicīniskas novērošanas veikšanai. Tāpat ir jānodrošina, ka klientes ievēro ārsta norādījumus, jāievāc informācija par uzraudzības un novērošanas norisi.

Ja patversmi patvaļīgi pamet klients, kas tajā atradies no 5.maija līdz karantīnas noteikšanai, personu aiztur un atpakaļ nogādā policijas darbinieks. Piespiedu aizturēšana neattiecas uz personām, kas ar komisijas karantīnas pasākumu koordinācijai atļauju var patversmi atstāt.

Tās ir klientes, par kurām saņemta ārstējošā ārsta atļauja pārtraukt izolāciju vai personas, kurām ir beidzies pašizolācijas periods.Policija patversmē nodrošina apsardzi.

Piedaloties pretepidēmijas pasākumu veikšanā, policijas darbiniekiem un citām amatpersonām jāievēro nepieciešamos individuālās aizsardzības pasākumus, kuras nosaka Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs.

Saistītie raksti

Veselības ministres rīkojumā par atbildīgo iestādi, kas patversmē organizē un veic slimību profilakses un pretepidēmijas pasākumus, noteikts Rīgas domes Labklājības departaments.

Rīkojums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” jeb 21.maijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Žēl, ka izlaiduma nebija, bet tagad visi ceļi vaļā! Topošie studenti dalās sapņos
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Latvijas uzņēmumus apdraud organizēta noziedzības grupa; garnadži paviesojušies SIA “Mikrotīkls” un “Elko” 3
1 diena
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Galvenais uzsvars Covid-19! Jauno zinātnieku pētījumiem atvēlēti 11,4 miljoni
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
43 minūtes
Raivis Šveicars
Ekonomika
Kur “audzē” citronskābi, antibiotikas, vitamīnus un vakcīnas? “Biotehniskā centra” noslēpumainie bioreaktori
2 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Varbūt vienreizējās lietošanas masku vietā var lietot vairākās kārtās salocītu agroplēvi?
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Vai maija pēdējā diena būs saulaina? Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija atklāj, kas ārkārtas situācijas laikā visvairāk satrauc pieaugušos
53 minūtes