Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālēns/LETA

Sirmgalve nobrauc sirmgalvi – pretim spīdējusi saule un ņirbējuši uz ceļa stabiņi 49

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

Rīgas rajona tiesa piespriedusi 74 gadus vecajai pensionārei Laimai divu gadu nosacītu cietumsodu un tiesību atņemšanu uz trim gadiem par 81 gadu vecas sirmgalves nobraukšanu uz neregulējamas gājēju pārejas Baltezerā.

Vēl Laimai jāsamaksā nobrauktās ģimenei morālā kompensācija 3000 eiro. Viņa savu vainu atzina, ļoti nožēloja notikušo, un tiesa bija ātra: bez pierādījumu pārbaudes stundas garumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Traģiskais negadījums notika pērn, 18. jūlija priekšpusdienā. Laima sēdējā pie stūres “Volkswagen Golf” un brauca no Ādažiem uz Rīgu un uz neregulējamas gājēju pārejas ar ātrumu vismaz 65 km/h uztriecās gājējai, kura gāja bojā. Atļautais braukšanas ātrums tur bija 50 km/h.

Kā man pēc tiesas teica Laima, viņai autovadītājas tiesības esot 17 gadus, līdz traģēdijai nebijis neviena pārkāpuma, braukusi labi, arī pa Rīgu. Pēc traģēdijas pie stūres neesot vairs sēdusies un arī turpmāk to vairs nedarīšot.

Cauri Baltezeram Laima braukusi pirmo reizi mūžā, bijusi intensīva satiksme abos virzienos, pretim spīdējusi saule un ņirbējuši uz ceļa stabiņi, kam viņa pievērsusi uzmanību. Gājēju pamanījusi pēdējā brīdī un nepaspējusi nobremzēt: tie bijuši divi soļi no trotuāra, viens moments…

Kā pēc tam teikusi kāda lieciniece, no Rīgas puses tuvojies satiksmes autobuss, uz ko skatījusies gājēja un acīmredzot, nevēlēdamās to nokavēt, steigusies uz pieturu.

Ceļu satiksmes eksperts Oskars Irbītis atzina, ka ir vietas, kur stabiņi uz ceļa ir izvietoti nepareizi un traucē satiksmes dalībniekiem, bet konkrētajā vietā pie Baltezera kapiem stabiņi izvietoti pareizi ar domu mazināt satiksmes dalībnieku ātrumu, iebraucot apdzīvotā vietā. “Ja vadītājs redz, ka brauktuve ar stabiņiem tiek sašaurināta, viņam jāsaprot, ka tas netiek darīts tāpat vien – tuvojas vieta, kurai pastiprināti jāpievērš uzmanība. Konkrētajā vietā tā ir gājēju pāreja. Stabiņu ņirbēšana nav nekāds attaisnojums vadītājai.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.