Foto: Pexels.com

Skaidrojam! Kāpēc apģērbu un apavus nedrīkst izmest kopā ar citiem sadzīves atkritumiem? 4

Medikamenti, baterijas un nolietotās elektropreces ir lietas, kuras kategoriski aizliegts izmest kopā ar citiem sadzīves atkritumiem. Bet cik daudzi no mums līdz šim ir aizdomājušies, ka, piemēram, sadzīves atkritumiem paredzētajos konteineros nedrīkst izmest arī nolietotos apavus un apģērbu?

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu
Lasīt citas ziņas

Kā RīgaTV 24 raidījumā “Būtu zinājis” skaidro SIA “Zaļā josta” mārketinga vadītāja Laima Kubliņa, tad specifiskajās atkritumu grupās ietilpstošos priekšmetus un lietas iedzīvotāji Latvijā utilizācijai var nodot bez maksas.

“Mūsdienās arī apavu un apģērbu izgatavošanai lielākoties tiek izmantota sintētiskā šķiedra, kas nozīmē, ka nonākot dabā tas nesadalīsies, mēģinot sadedzināt krāsnī, skaidrs, ka dūmos indīgiem, kaitīgiem melniem dūmiem, piesārņojot gaisu. Tāpēc tekstilatkritumu savākšanai Latvijā tiek pamazām ieviesta sistēma ar specializētajiem konteineriem,” stāsta L.Kubliņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tekstilam labums ir tāds, ka daļa no tā ir lietojama arī otrreiz,” raidījumā “Būtu zinājis” skaidro SIA “Eco Baltia Vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts, “30-40% šī materiāla var atrast otro dzīvi.”

Ja apģērbi, apavi, vai tekstilmateriāli tiek izmesti speciāli tiem paredzētajos konteineros, tad tālāk tie nonāk šķirošanas centrā Tukumā, kur tad tiek sašķiroti vairāk nekā 30 frakcijās.

Pēc sašķirošanas tad šie materiāli atkal tiek sadalīti 3 frakcijās, kur pirmā nozīmē, ka materiāls ir gana labs, lai to lietotu otrreiz, otrā paredz, ka tur esošie sašķirotie materiāli ir gana labi, lai tos pārstrādātu šķiedrā, savukārt trešajā frakcijā esošais apģērbs un apavi ir tik sliktā stāvoklī, ka tie tiek noglabāti poligonā.

Visu jaunāko raidījuma “Būtu zinājis” epizodi skaties šeit.

Raidījumu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fons.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.