Skaidrojam, kāpēc pēc pamatīgām lietusgāzēm Rīgā mēdz applūst ielas 5

Šī gada ziema mūs lutinājusi ar pamatīgu sniega segu, bet nu klāt saulainākas un siltākas dienas. Ne vien pavasarī, bet arī vasarā neiztikt bez pērkona dārdiem un reizēm arī pamatīgām lietusgāzēm, ka nereti appludina arī pilsētu ielas. Kāpēc šāda problēma vērojama arī Latvijas galvaspilsētas Rīgas ielās?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

“Lietus ūdens un kolektoru tīklam Rīgā būtu nepieciešams kapitālais remonts,” RīgaTV 24 raidījumā “Būtu zinājis” stāsta Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis Austris Keišs.  “Vienlaikus atbilstoši finansējumam, katru gadu tiek atjaunots salīdzinoši neliels posms. Pagājušajā gadā tie bija 436 metri, šogad paredzēts atjaunot 570 metrus.

Satiksmes departamenta rīcībā ir datu bāze ar lietus ūdens kanalizācijas tīklu, un no pieejamajiem datiem tiek secināts, kuras vietas ir vecākas, kurās remonts nav bijis ļoti sen, kurās vietās būtu nepieciešams veikt padziļinātu inspekciju.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis arī uzsver, ka šī inspekcija biežāk tiek veikta vecākiem lietus ūdens kolektoriem, un, balstoties uz iegūtajiem secinājumiem, tiek pieņemts lēmums par to remontu.

Visu raidījumu skaties šeit.

Raidījumu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.