Publicitātes foto

Spēles ar oļiem dārzā: ko interesantu var izveidot no dabas materiāliem 1

Pavasarī, dodoties jaukā pastaigā gar jūras krastu, izmantojiet to arī lietderīgi – katru reizi savāciet nedaudz olīšu, ko vēlāk izmantot dārza dekoriem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Krimināls
Netālu no lidostas “Rīga” nokritusi neliela lidmašīna, pasažieris nogādāts slimnīcā 117
TESTS. Ja tev šodien būtu jākārto eksāmeni, ar kādu atzīmi tu pabeigtu 9.klasi un iegūtu pamatizglītību?
Lasīt citas ziņas

Pēdiņas
No dažāda izmēra oļiem var izveidot jaukus pēdiņu dekorus, kas īpaši patiks bērniem. Šādu figūru veidošanā bērnus var arī iesaistīt, padarot gan oļu lasīšanu, gan darbošanos dārzā par interesantu un saistošu nodarbi.

Publicitātes foto
CITI ŠOBRĪD LASA

Dzīvnieki, putni, kukaiņi un dārzeņi
Ja laikus izdomā, kādus tēlus no oļiem vēlas izveidot, oļu lasīšana jau notiks ar konkrētu mērķi. Bet dažreiz process ir pretējs – izdodas atrast tādus akmentiņus, kas paši uzvedina uz ideju par konkrētu figūru.
Cits veids, kā asprātīgi izmantot lielāka izmēra oļus, ir piemeklēt dārzeņu formām līdzīgus akmeņus, uzkrāsojot uz tiem košākus laukumus un attiecīgus uzrakstus. Šādi dekoratīvi noformēti oļi būs labs palīgs dārzā, kalpojot par savdabīgu norādi dobēm ar stādiņiem. Tā pat mazajiem palīgiem nesajuks, kas kurā dobē dīgst.

Publicitātes foto

Kompozīcijas
Oļi, ko nogludinājusi jūra, tā vien rosina līdzās stādīt arī piekrastes augus – smilgas, sukulentus, graudzāles. Kompozīcijās var miksēt dažāda izmēra un krāsas oļus, kā arī kombinēt tos ar mulču, smiltīm, granti un gliemežvākiem. Turklāt sasmalcināti gliemežvāki piejūras noskaņas dekorā lieliski aizstās granti.

Publicitātes foto

Spēles ar krāsām un formām
No oļiem var veidot arī dažāda izmēra ģeometriskas figūras. Vislabāk zālienā izskatās dažādi ovāli. Arī četrstūrveida formas var veiksmīgi iegrozīt izvēlētajā laukumiņā. Turklāt oļus var arī pārklāt ar interesantu toņu krāsām, lai veidotos koši dekori. Savukārt ar sudraba vai zelta krāsu klāts olis lieliski iezaigosies saules gaismā, bet ar luminiscējošu krāsu pārklāts olis tumšajā diennakts laikā būs kā mazmazītiņš jāņtārpiņš.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.