Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis teica, ka Rīgā ir 90 spēļu zāles, kurām jārēķinās ar licences zaudēšanu.
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis teica, ka Rīgā ir 90 spēļu zāles, kurām jārēķinās ar licences zaudēšanu.
Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Sprindžuks atceļ priekšgājēja rīkojumu. Rīgā esot 90 spēļu zāles, kurām jārēķinās ar licences zaudēšanu 12

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (“AS”), klātesot Rīgas domes vadībai, atcēla sava priekšteča Artūra Toma Pleša (“AP”) rīkojumu, ar kuru pērn martā tika apturēti Rīgas domes saistošie noteikumi par galvaspilsētas teritorijas plānojumu.

Saeima kā steidzamus pirms nedēļas pieņēma grozījumus Rīgas Vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā, kas novērsīs bijušā ministra konstatēto procedūras pārkāpumu.
CITI ŠOBRĪD LASA

Grozījumi paredz no vispārējā teritorijas plānošanas regulējuma atšķirīgu izņēmumu, kas nosaka, ka Rīgas pašvaldībā var būt divi teritorijas plānojumi, atsevišķu plānojumu izstrādājot Rīgas vēsturiskajam centram.

Iepriekš A. T. Plešs apturēja domes saistošos noteikumus, norādot, ka Rīgā nevar vienlaikus būt spēkā divi plānojumi. Viņš norādīja arī uz nesamērīgo azartspēļu biznesa ierobežošanu galvaspilsētā, kas, pēc daudzu domām, varēja būt galvenais iemesls rīkojumam par plāna apturēšanu.

Toreiz starp Rīgas domi un VARAM bijušo vadību notika sarunas. Taču tajās nekādu tiesisko risinājumu neizdevās rast, jo ministrs nebija tajā ieinteresēts, trešdien VARAM un Rīgas domes kopīgajā preses konferencē atklāja Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (“JV”).

Viņš arī pateicās Tieslietu ministrijai, kas juridiski palīdzēja izskaidrot šo situāciju. Galvenais secinājums ir, ka bijušā ministra rīkojums nebija samērīgs.

M. Sprindžuks paziņoja, ka VARAM iezīmē jaunu politisko kursu attiecībās ar pašvaldībām – ministrijas būšot nevis kontrolētāja, bet gan pašvaldību partneris, kas ir svarīgi arī no valsts attīstības viedokļa. Rīgas dome ceturtdien ārkārtas sēdē plāno lemt par prasības atsaukšanu Satversmes tiesā, ar kuru dome apstrīdēja A. T. Pleša rīkojumu, informēja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Līdz ar teritorijas plānojuma spēkā stāšanos Rīgas domei būs brīvas rokas arī azartspēļu biznesa ierobežošanā. M. Staķis neslēpa, ka Rīgā ir 90 spēļu zāles, kurām jārēķinās ar licences zaudēšanu.

Viņš arī gaidot Satversmes tiesas spriedumus lietās, kas ierosinātas pēc Ādažu novada un Ķekavas novada pašvaldības pieteikuma. Bijušais ministrs bija apturējis arī šo abu pašvaldību saistošos noteikumus, kas liedza azartspēļu zāļu atvēršanu novadu teritorijās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.