Zbigņevs Stankevičs
Zbigņevs Stankevičs
Foto: Timurs Subhankulovs

Stankevičs aicina saglabāt seksuālā vardarbībā pret bērnu vainotā priestera labo slavu līdz spriedumam 59

Katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs aicina saglabāt priestera labo slavu un respektēt nevainīguma prezumpciju līdz sprieduma pasludināšanai lietā par iespējamu seksuālu vardarbību pret mazgadīgu personu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
Lasīt citas ziņas

Vietnē “Twitter” publicētajā ierakstā Stankevičs pauda cerību uz godīgu, objektīvu un ātru lietas izmeklēšanu, kā arī gatavību sadarboties ar tiesībsargājošām iestādēm.

Romas Katoliskā baznīca Latvijā savā paziņojumā piektdien apstiprināja, ka aizturētais priesteris ir Krišjānis Dambergs.
CITI ŠOBRĪD LASA

Katoļu baznīcu pārstāvošais prāvests Ilmārs Tolstovs aģentūrai LETA norādīja, ka šādās apsūdzībās baznīca saglabā nulles toleranci, aicinot ikvienu sniegt rīcībā esošu informāciju policijai.

Jau ziņots, ka par iespējamu seksuālu vardarbību pret mazgadīgu personu kriminālpolicija aprīlī aizturējusi Romas katoļu baznīcas Rīgas Svētā Alberta draudzes prāvestu. Priesterim kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Pēdējos gados šis nav vienīgais gadījums Latvijā, kur mācītājiem tiek inkriminēti seksuāla seksuāla rakstura noziegumi. Patlaban par seksuāla seksuāla rakstura noziegumu kopā ar vēl vienu vīrietis apsūdzēts Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa un viņa lietu Rīgas pilsētas tiesa plāno turpināt skatīt 12.maijā.

Saskaņā ar apsūdzību noziedzīgie nodarījumi izdarīti laika posmā no 2017. līdz 2018.gadam.

Pērn vasarā Latvijas Radio vēstīja, ka aizdomās par seksuāla noziegumu Talsu novadā varētu būt aizturēts bijušais Talsu baptistu draudzes mācītājs, kurš pirms vairākiem gadiem bijis arī Talsu novada sociālā dienesta dienas centra vadītājs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.