Foto – Shutterstock.com

Svarīgi jautājumi, ko uzdot vīrietim pēc attiecību izjukšanas 3

Uzsākot jaunas attiecības un ļaujoties iemīlēšanās radītajai eiforijai, mēs, visticamāk, nedomājam, ka konkrētais cilvēks no mūsu dzīves reiz aizies un attiecības izirs. Tomēr ne visiem sapņiem ir lemts piepildīties un pat rožainākās attiecības reiz var beigties. Tam notiekot, ir būtiski situāciju uzlūkot pēc iespējas mierīgāk, teju ar analītisku pieeju izvērtējot sevis un partnera pieļautās kļūdas, lai sāpīgā pieredze kļūtu par vērtīgu ceļamaizi nākotnei.

LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 164
1 diena
GK
Guna Kārkliņa
Kokteilis
Pamazām kļūs vieglāk? Astroloģe prognozē, kas mūs sagaida no 15. oktobra līdz 10.decembrim 2
1 diena
LE
LETA
Ziņas
No rītdienas mainīsies kārtība, kā SPKC apzinās kovida slimniekus 22
1 diena
Lasīt citas ziņas

Turpinājumā piedāvājam jautājumus, ko pēc šķiršanās vērts uzdot bijušajam partnerim, kā arī sieviešu pieredzi par to, kā viņām ir noderējušas uz tiem saņemtās atbildes.

Vai mani patiešām mīlēji?

Lai gan jautājums šķiet acīmredzami muļķīgs, ja vien vīrietis dos godīgu atbildi, tā, iespējams, aiztaupīs tev pamatīgus sirdsēstus. Ja uzzināsi, ka jūtas, ko bijušais pret tevi loloja, viņa izpratnē nebija patiesa un neprātīga mīlestība, faktu, ka attiecības ir beigušās, pārdzīvot būs krietni vieglāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kad vienā no pēdējām sarunām, ko risināju ar savu, nu jau bijušo, vīrieti, uzzināju, ka viņš mūsu kopā būšanas laikā periodiski bija šaubījies par savām jūtām, sapratu, ka šajā situācijā ir vainojama vien mana muļķība un nevēlēšanās redzēt patiesību. Kamēr es galvā biju uzcēlusi sapņu pilis, Edgars pat nespēja sev noformulēt, vai vēlas, lai esmu viņam līdzās. Būtu par to iedomājusies agrāk, ātrāk būtu satikusi cilvēku, kurš man neliek šaubīties par viņa mīlestību,” Elza (32), strādā valsts pārvaldē.

Kāpēc piekriti šķirties?

Ja biji tā, kura ierosināja attiecības pārtraukt, turklāt darīji to dusmu iespaidā, vēlāk, savu soli nožēlojot, vīrieša atbilde ļaus uzzināt būtisku niansi. Iespējams, viņš, nespējot saņemties attiecības pārtraukt pirmais, patiesībā gaidīja, kad šo soli spersi tu, turklāt vēl provocējot tevi?

“Tas bija smagi. Kad ar bijušo puisi pārrunāju mūsu šķiršanās iemeslus, uzzināju, ka viņš bija gribējis izšķirties jau sen, tikai nezināja, kā to izdarīt. Domāju, turpmāk būšu krietni modrāka un šādu kļūdu attiecībās vairs nepieļaušu. Ja es būtu savlaicīgāk pajautājusi, vai viņš maz vēlas turpināt attiecības, daudzas bezmiega naktis un izlietās asaras, ko radīja mana neizpratne par viņa vienaldzību, būtu izpalikušas,” Sintija (26), fitnesa trenere.

Kādas bija manas kļūdas?

Ja pēc šķiršanās ar savu bijušo partneri esi palikusi labās attiecībās, iespēja uzzināt, kādas kļūdas pieļāvi, esot ar šo cilvēku, būs ļoti vērtīga tavām nākamajām attiecībām. Iepazīsti savus trūkumus un vājās puses, lai pēc tam tos varētu novērst!

“Ir grūti uzklausīt kritiku un vēl grūtāk – saprast, ka pie kādas būtiskas neveiksmes savā dzīvē esi vainojams pats. Taču, pārrunājot mūsu attiecību misēkļus un nopietnākos pagrieziena punktus, kad sākās straujākā lejupslīde, sapratu, kādi ir mani paradumi un kļūdas, ko nākamajās attiecībās atkārtot nedrīkstu. Tie patiesībā aizbiedētu ikvienu vīrieti. Priecājos, ka man bija iespēja par sevi uzzināt tik daudz kā jauna,” Evita (23), biroja administratore.

Ko mēs varējām darīt, lai attiecības glābtu?

Lai gan šī savā ziņā ir “Mēģināsim vēlreiz?” attieksme, attiecībām beidzoties, ir būtiski saprast ne tikai to, kādas kļūdas esam pieļāvuši katrs individuāli, bet arī kā pāris. Jāpiebilst, ka, atskatoties uz pieredzēto un izdarīto, būs arī vieglāk virzīties tālāk.

“Iztiekot bez savstarpējiem apvainojumiem un pārmetumiem, ar bijušo draugu nolēmām pārrunāt lietas, ko abi attiecībās izdarījām, tās pakāpeniski sagraujot. Tā bija iespēja gan man paraudzīties uz savām kļūdām, gan viņam – uz savām, lai pēc tam ar svaigu skatu virzītos tālāk un saprastu, ka kopā būt vairs nevaram. Pārāk daudz tika izdarīts un pārāk daudz – pateikts. Tas atviegloja sirdssāpes,” Zane (29), projektu vadītāja.

Vai esi mani krāpis?

No vienas puses, ir muļķīgi rakņāties pagātnē, atklājot kaut ko, kas tevi sāpinās vēl vairāk. Taču, ja uzzināsi, ka esi krāpta, pirmkārt, šķiršanos pārdzīvot būs vieglāk, otrkārt – uzzināsi, kādi ir brīdinājuma signāli, kas attiecībās nākotnē var liecināt par neuzticību.

“Kad uzzināju, ka esmu piekrāpta, turklāt vairākas reizes, visas manas skumjas un pārdzīvojumi pagaisa burtiski dažu sekunžu laikā. To vietā iestājās auksts nicinājums pret cilvēku, kam sevi biju atdevusi pilnībā. Un nu zinu, kādiem brīdinājuma signāliem, kas var liecināt par iespējamo neuzticību attiecībās, ir vērts pievērst uzmanību, bet par kādiem – pat nedomāt. Un vēl – jo lielāku brīvību dosim otram, jo lielāku labumu no tā gūsim attiecībās,” Santa (28), pianiste.

Kādas bija tavas attiecības ar manu ģimeni?

Mūsu ģimenei ir būtiska loma arī mūsu attiecībās ar pretējo dzimumu. Nereti tieši nespēja sadzīvot ar otrās pusītes vecākiem vai tuviniekiem rezultējas konfliktos, kas, savukārt, noved pie šķiršanās. Turklāt, par šīm problēmām nerunājot, bet izliekoties, ka viss ir kārtībā, situācija tikai pasliktinās.

“Tikai pēc tam, kad pārrunājām mūsu šķiršanās cēloņus, uzzināju, ka mans vīrietis nogura no mammas mūžīgās jaukšanās mūsu attiecībās. Man šķita, ka visi saprotamies lieliski, bet izrādījās, ka viņš bija izjutis nemitīgu spriedzi. Jā, ar mammu esmu tuva, bet nekad nebiju domājusi, ka viņas viesošanās pie mums bijusi pārlieku bieža. Protams, būtu muļķīgi vainot tikai ģimeni pie attiecību izjukšanas, bet saprotu, ka tas bija viens no faktoriem, kas mūsu saskaņai kaitēja,” Vita (28), režisore.

Vai biji apsvēris domu par kāzām?

SAISTĪTIE RAKSTI

Ja kopā bijāt vairākus gadus, ir svarīgi saprast, vai vīrieša nodomi jebkad vispār bija nopietni. Iespējams, kamēr tu klusībā sapņoji par kāzām un bērnu pulciņu, tavs vīrietis lieliski jutās, neko savā dzīvē nemainot.

“Par šķiršanos no sava bijušā nepārdzīvoju vispār. Vienīgi ir žēl iztērēto gadu. Viņam bija ērti tā, kā dzīvojām – vienā mājoklī, dalot abu ienākumus uz pusēm un risinot sadzīviskas lietas, taču pat nedomājot par ģimenes veidošanu. Vienā mirklī man tas apnika. Gribu bērnus, veidot ģimeni, sakārtot savu privāto dzīvi. Kāda jēga gaidīt kaut ko, kas nekad nenotiks?” Ieva (27), sabiedrisko attiecību speciāliste.

 

Raksta tapšanā izmantota informācija no Womanitely.com.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Komēdija “Svingeri krievu gaumē” uzsāk ceļu pie skatītājiem ar Dmitriju Nagijevu galvenajā lomā 12
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Kariņš komentē izplatīto video: “Tas parāda vienu no manām brīvā laika aizraušanām – mūziku.” 124
12 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Pieminot šajā nedēļā mūžībā aizsaukto aktieri, publicēta dziesma no nesen klajā nākušā Raimonda Paula un Gunta Skrastiņa kopdarba 11
11 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Eda, Hedviga un Helvijs
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 160
1 diena
GK
Guna Kārkliņa
Kokteilis
Pamazām kļūs vieglāk? Astroloģe prognozē, kas mūs sagaida no 15. oktobra līdz 10.decembrim 2
1 diena
LE
LETA
Ziņas
No rītdienas mainīsies kārtība, kā SPKC apzinās kovida slimniekus 22
1 diena
Uldis Šmits
Ziņas
Pārkāpta kārtējā sarkanā līnija. Vai kaimiņos briest breksita analogs Polexit? 75
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Flīģeļa sāga: soctīklotāji uzjautrinās par dziedošo Kariņu un Pavļutu pie taustiņiem 139
1 diena
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien tev parādīsies reāla iespēja kaut ko mainīt savā dzīvē! Horoskopi 16.oktobrim 1
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Flīģeļa sāga: soctīklotāji uzjautrinās par dziedošo Kariņu un Pavļutu pie taustiņiem 139
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Holivudas aktieris Šatners kļuvis par vecāko cilvēku, kas devies kosmosā 5
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. “Apkaklīte kā Elizabetes II omīšu mētelim”: Keitas Midltones apģērbs kļūst par kašķa iemeslu internetā 9
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Politiķis Didzis Šmits asprātīgi izsakās par pandēmiju Latvijā: “Kā klasiskā šausmu filmā. Kad liekas, ka…” 28
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Publicēts videoklips no traģiskās avārijas: iesaistīta TV zvaigzne Ksenija Sobčaka, kura brauca “Mercedes-Benz” automašīnā 7
1 diena
Uldis Šmits
Ziņas
Pārkāpta kārtējā sarkanā līnija. Vai kaimiņos briest breksita analogs Polexit? 75
5 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
Itāļi atceļ OIK, spāņi samazina elektrības nodokli. Kā citur kompensē enerģijas cenu pieaugumu? 25
6 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!”
1 stunda
EL
Egils Levits
Ziņas
Levits: Pandēmija beigsies, bet pamatvērtības, par ko mums jārūpējas, paliks. Mūsu kopējā latviešu valoda ir viena no tām 115
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Visus pensionārus gaida smaga ziema.” Veidemane par to, ka ir amorāli piešķirt naudu tikai vakcinētajiem 140
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Skolēni bieži nodod Covid-19 testēšanai nederīgus siekalu testus. Kā tas iespējams? 18
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Plešs: Nodevas iekasēšana par iebraukšanu Jūrmalā nav pamatota 16
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Akropolē” un “Alfā” brīvdienās darbosies arī vairāki veikali ar atsevišķu ieeju 1
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Arī veikalā kasierei tagad jābūt vakcinētai. Uz kurieni tu iesi?” Kreituse par pedagogiem, kuri draud pamest darbu 110
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
Gaidāmi mainīgi laikapstākļi. Iespējams pirmais sniegs? Sinoptiķu prognoze nākamajai nedēļai 1
13 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
Haoss un panika Maskavā: cilvēki bēga no pilsētas, ielās sākās laupīšanas, dedzināšanas 11
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 160
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ziemassvētku zvaigzne – puansetija: kā to kopt pareizi, lai tā uzziedētu atkal? 1
1 diena
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Kā vērtējat valdības jaunos lēmumus Covid-19 saslimstības ierobežošanai? 43
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Mūs piespiež izvēlēties starp cilvēkiem, cilvēcību…” Uzņēmēja pieņem smagu lēmumu un slēdz kafejnīcu 111
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Pavļuts nāks spēlēt?” Veidemane neslēpj sašutumu par Valsts prezidenta kancelejas vēlmi iegādāties jaunu koncertflīģeli 135
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Lapsa: Mums stāsta, ka pie 80% vakcinācijas dzīvosim zaļi, bet paši Saeimā pie 96% baidās un uz darbu neiet 150
1 diena
LE
LETA
Ziņas
F-1 izziņo 2022.gada sezonas kalendāru ar 23 sacīkstēm
22:30
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!”
21:15
LE
LETA
Ziņas
Jauni kovida slimnieki atklāti Valmieras un Aizkraukles novados. Kur vēl? 2
20:44