Foto – Shutterstock.com

Brīdinošas pazīmes, kas var liecināt – tavs mīļotais ir vājprātīgs 4

Vīrietis, ar kuru nejauši iepazinies draudzenes sālsmaizes ballītē, tev šķiet visnotaļ pievilcīgs, tomēr pakrūtē kaut kas dīvaini kņudina ikreiz, kad paliekat divatā, un tu apzinies, ka tie nebūt nav draiski tauriņi, bet gan nelāga priekšnojauta? Vai varbūt esi pamanījusi ko aizdomīgu sirdsāķītī, ar kuru ikdienā kopā pavadāt arvien vairāk laika? Iespējams, tavs jaunais draugs ir ne tikai šarmants un veiksmīgs “ķēriens”, kā viņu jau nodēvējušas arī tavas draudzenes un pat mamma, bet gan cilvēks no kura labāk patiesībā derētu turēties pa gabalu.
Turpinājumā piedāvājam dažas pazīmes, kas var liecināt par destruktīvu attiecību risku jeb saistīšanos ar vīrieti – raksturojot zem četrām acīm – psihopātu, kurš ilgtermiņā sagādās tev vien pamatīgas neērtības un pat sirdssāpes, ne laimīgu kopdzīvi līdz vecumdienām.

Daudzstūrainā mīla

LE
LETA
Ziņas
Latvijā reģistrēta pirmā Covid-19 revakcinācijas epizode 57
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ar nodokļiem neapliekamo minimumu plāno celt vismaz līdz 400 eiro. Cik naudas paliktu “uz rokas”? 31
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Dusmīgs par nesaņemto algu vīrietis ar ekskavatoru sadauza vairākas darba mašīnas 15
1 diena
Lasīt citas ziņas

“Attiecības, par kurām varu teikt, ka tiešām biju kopā ar vīrieti, kam bēniņos vējš svilpo, beidzās pirms gada, taču to radīto diskomfortu atceros vēl tagad. Viss bija jauki, viens otram patikām, sapratu, ka manas jūtas pāraug mīlestībā. Tiklīdz Mārim to atklāju, viņš ne tikai sadusmojās (Kas tā vispār par reakciju?!), ka gribu visu sasteigt, bet arī uz kādu laiku pazuda no sakariem. Nezināju, ko viņš dara, ko domā, līdz vienā jaukā dienā viņš tomēr parādījās uz mana dzīvokļa sliekšņa ar rožu klēpi un ilgi gaidītajiem trīs vārdiem.

Man šķita, ka viss ir nokārtojies – mazums, vīrietis var nobīties – taču tikai pēc tam sākās īstā jautrība. Māra mīlas uzplūdi bija periodiski, jūtu demonstrēšanai mijoties ar pilnīgu atsvešinātību un viņam vēl paziņojot, ka esot ieskatījies citā, bet nezinot, kuru gribot. Šis farss, līdz man pietika saprāta to izbeigt, turpinājās pusgada garumā.” Ilva (27), fitnesa trenere.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat vīriešiem ar iespējamām garīgām novirzēm, pēc ekspertu teiktā, patīk attiecībām piešaut asumiņu, jūsu it kā idilliskajā savienībā ievedot trešo lieko. Tā var būt bijusī sieva vai draudzene, iespējams, jaunā kolēģe. Psihopāts darīs visu, lai tu apjuktu un nesaprastu, kāpēc līdzšinējo komplimentu saņemšanas vietā nākas cīnīties ar greizsirdību un savu vietu zem viņa saules.

Gadījumā, ja tavas iepriekšējās attiecības beigušas tieši šādi vai pēc raksta turpin;ājumā minētajiem scenārijiem, nav iemesla bēdāties – tavs mīļotais gluži vienkārši bija traks!

Attiecības attīstās zibens ātrumā

“Aivars sākumā šķita lielisks. Saņēmu ziedus, pārsteiguma dāvaniņas, uzmanību un komplimentus. Jutos fantastiski, kas pēc nesenās šķiršanās bija kā balzams manai papluinītajai pašapziņai. Tomēr ar laiku viņa uzmanība kļuva nogurdinoša – ātrais runas temps, brīžam nesakarīgā aizrautība…

Tas viss mani biedēja. Aizdomājos, vai viņš nelieto narkotikas. Saņēmu pārmetuma pilnu noliegumu un sašutuma lēkmi. Pamazām viņš jau sāka runāt par bērniem, kāzām, pārcelšanos uz viņa dzimtas mājām… Kādas dzimtas mājas?! Mēs kopā bijām divus mēnešus un vienkārši staigājām uz randiņiem.

Kad viņa dievināšana vairs nebija paciešama, vienkārši pazudu no viņa dzīves. Izskaidroju situāciju un nobloķēju viņa telefona numuru, kā arī sociālo tīklu profilus. Kādu laiku baidījos, vai viņš mani nevajās, taču, tikpat pēkšņi un apņēmīgi, kā uzradies, Aivars no manas ikdienas arī pazuda.” Inta (31), juriste.

Cilvēki, kuri sirgst ar dažādām mentālās veselības problēmām, nereti izceļas ar īpaši ātru un neskaidru runāšanu, kā arī kustīgumu un milzu aizrautību. Šāda tipa vīrietis lieliski spēs uzminēt tavas vājības un mazvērtības kompleksus, ar tos mazinošiem komplimentiem pierunājot pilnas ausis un burtiski smacējot tevi dievināšanā un pielūgsmē. Kādu laiku tu jutīsies kā pievilcīgākā un neatvairāmākā sievietei zemes virsū.

Taču pēc kāda laika viņa rīcība krasi mainīsies un, ja vien būsi spējusi izsekot viņa maniakālās aizrautības pilnajai dzīvei, kurā tev tā rezultātā uz kādu laiku bija piešķirta galvenā loma, viņš no tavas ikdienas, savukārt, var arī nozust.

Prasmīgais spoguļotājs

“Haralds nekad mūžā nebija paņēmis rokās tenisa raketi. Tā kā šis sporta veids ir mana sirdslieta, teicu, ka kaut kad vajadzētu abiem to izmēģināt, un piekritu viņu pamācīt. Pēc pirmā kopīgā treniņa viņā iedegās īsta kaislība pret šo sporta veidu, kas mani, protams, priecēja. Taču drīz vien sākotnējā aizraušanās pārtapa apsēstībā. Viņš sāka trenēties tikpat bieži, kā es, un pamanīju, ka arvien vairāk arī iesaistās manu draugu dzīvēs, sāk kontaktēties ar manu ģimeni. Ja sākumā mums bija arī atšķirīgas intereses un viedokļi, tad nu nepameta sajūta, ka satiekos pati ar savu klonu – vien vīrieša izskatā. Kad redzēju, ka viņš pat apsver mainīt savu nodarbošanos, lai strādātu jomā, ko pārstāvu es, sapratu, ka mūsu komunikācija un attiecības vairs nav veselīgas.

Kontaktus pārtraucu, beidzoties arī mūsu attiecībām. Pēc pusgada pamanīju, ka viņš ir sācis aktīvi nodarboties ar kāpšanu klintīs. Un – kāda sagadīšanās – tieši to dara arī meitene, kura norādīta viņa attiecību statusā kā Haralda otrā pusīte.” Dace (26), ergoterapeite.

Šī tipa vīrietis sākotnēji visnotaļ apņēmīgi centīsies tevi pārliecināt par jūsu dvēseļu radniecību. Un uz kādu brīdi viņam tas pat izdosies. Visticamāk, viņam sāks patikt visas tās pašas lietas, kas patīk tev – viņš uzsāks nodarboties ar tevis iecienītajiem sporta veidiem un vaļaspriekiem, vēlāk jau pilnībā pārņemot tavu dzīves stilu un nemitīgi akcentējot jūsu neskaitāmās kopīgas intereses un likteņa pirkstu, kas tādus dvēseles radiniekus savedis kopā.

Speciāli šo tendenci sauc par “spoguļošanu” – psihopātam nav savas reālas identitātes, tāpēc tā tiek it kā aizgūta no līdzcilvēkiem un konkrētā brīža pielūgsmes objekta.

No iežēlināšanas līdz lamām

“Raivo manā dzīvē ienāca kā labas draudzenes paziņa, ar ko iepazināmies Līgo svētku ballītē. Kad visi jau bija izklīduši no svinību vietas, cits – papardēs, cits – jau aizmidzis tuvējā siena gubā, pat nesagaidot rītu, mēs pie ugunskura palikām pēdējie. Runājāmies par dzīvi, sevi, ikdienu, sapņiem, vārdu sakot, visu! Un Raivo, protams, man šķita arvien valdzinošāks. Pēc svinībām apmainījāmies telefona numuriem un norunājām satikties vēlreiz.

Kad pienāca mūsu norunātais randiņš, biju priecīgas pacilātības pilna, taču gaidītais noteikti neatbilda tam, kā viss notika realitātē. Izrādās, Raivo nesen bija izšķīries no savas draudzenes. To, ko viņš par viņu domā, klausījos stundu no vietas. No šarmantā un interesantā vīrieša vairs nebija ne miņas, savukārt saruna Jāņu naktī vispār šķita manis nosapņota. Manā priekšā bija pilnīgi cits cilvēks! Raivo krāšņais monologs man apnika brīdī, kad viņš ne tikai stundas garumā lamāja savu bijušo, bet pamanījās kritizēt arī visas pārējās planētas sievietes, savu mammu un mani ieskaitot. Nu, ko – nākamais randiņš tā arī nepienāca.” Estere (22), studē modes dizainu.

Lai atpazītu šāda tipa vīrieti jau laikus, pievērs īpašu uzmanību tam, kā viņš jūsu pirmajos randiņos raksturo cilvēkus savā dzīvē un, iespējams, bijušās partneres.

Ja viņa māte ir apsēsta kontrolētāja, bet bijusī – nelietīga izmantotāja, ļoti iespējams, viņš kādā dzīves brīdī šādi sāks dēvēt arī tevi.

Viņš – upuris un varonis

“Kārlis bija mans jaunais kolēģis – nesen sācis strādāt darbvietā, no kuras šobrīd, par laimi, jau esmu aizgājusi. Viņa uzmanības izrādīšanas taktika sievietēm bija unikāla – katrai kolēģei, kurai nepalaimējās un gadījās ar Kārli mūsu biroja virtuvītē vienlaikus gatavot kafiju vai tēju, nācās noklausīties visu viņa dzīves stāstu.

Netrūka arī traģisku detaļu un neticamu mirkļu, taču viss vienmēr atrisinājās veiksmīgi – Kārlis kā īsts varonis varējis uzveikt it visas dzīves grūtības. Kāpis kalnos, slīcis upēs, piedzīvojis traģiskus notikumus bērnībā… Nu, filmas scenārija cienīgs stāsts! Protams, ka sākumā viņa teiktais un personība ieintriģēja, taču, kad sapratām, ka katrai no mums gadījies būt par klausītāju stāstiem, kuros atainotais nemaz nav savienojams, sapratām, ar ko mums ir darīšana.” Kristīne (33), reklāmas projektu vadītāja.

Psihopātiem neizsakāmi patīk atrasties uzmanības centrā un just apkārtējos viņus žēlojam. Vai viņš brīnumainā kārtā ir uzveicis vēzi, kas gan var atgriezties? Varbūt viņa bijusī sieva gāja boja traģiskā autoavārijā, kas viņu atstāja klibu uz mūžu, lai gan viņa gaita ir normāla? Varbūt viņš pirms jūsu trešā randiņa salauza pēdu un randiņu tāpēc atcēla?

Ja vīrieša stāsti un piedzīvotās likstas tev šķiet pārlieku dramatiskas, pārbaudi viņa slimības vēsturi, ja iespējams, kā arī uzmanies no tālākas satuvināšanās!

Mīlēšanās kā atalgojums

“Kad sāku tikties ar Ivo, ilgu laiku biju nodzīvojusi viena. Ilgojos pēc vīrieša pieskārieniem un tuvības. Lai gan es nelepojos ar lielu pieredzi mīlas lietās, Ivo man lika justies kā dievietei. Viņš gultā bija patiešām prasmīgs un radīja sava veida atkarību – darba laikā sapņoju par vakariem, kad tiksimies, un, kad randiņus nācās atcelt, biju īgna un nomākta.

Pēc diviem mēnešiem, ko pavadīju nebeidzamos baudas virpuļos, Ivo attieksme pēkšņi mainījās. Ja agrāk viņš mani iekāroja vienmēr, tad pēkšņi paziņoja, ka mīlēties nevēlas un lai viņam neuzbāžos. Biju šokā par šādu pavērsienu, domāju, ka vaina ir manī. Vēl pēc mēneša viņš pārstāja ar mani kontaktēties vispār. Pagāja labs laiks, līdz tiku pāri šim triecienam pa pašapziņu un sapratu, ka iemesls viņa rīcībai bija paša problēmas, ne mana nepievilcība.” Zanda (32), mārketinga speciāliste.

Psihopāts izmēģinās visus iespējamos veidus, lai tevi padarītu no viņa atkarīgu. Seksā, veltot visu uzmanību tev, viņš tevi īsā laikā pieradinās pie baudas, bet kādā brīdī tu attapsies, ka tev pēc tās jālūdzas – viņš pēkšņi vairs negribēs mīlēties.

Mūžīgais klusētājs

“Uzskatu, ka visas problēmas attiecībās rodas no rutīnas un neizrunāšanās. Spriedze un sevī turētais aizvainojums aug, līdz notiek sprādziens. Tā bija arī manā gadījumā. Ja parasti uzskata, ka attiecībās tieši sievietes ir tās, kuras biežāk lieko frāzi “Nekas, viss kārtībā!” un īgni uzmet lūpu, kad tiek taujātas par to, kas noticis, tad manā ikdienā tāds bija partneris. Edijs vienkārši noslēdzās sevī ik reizi, kad viņu kaut kas neapmierināja, un šādā stāvoklī varēja pavadīt vairākas dienas. Man, protams, tas noriebās, tāpēc mūsu neilgās attiecības pārtraucu pati. Liels bija mans pārsteigums, kad uzzināju – mūsu kopā būšanas pēdējās nedēļās viņš jau bija gājis uz randiņiem ar citu sievieti. Un es vēl prātoju – cik ilgi viņš izturēs nerunājot. Izrādās, mute tika dzesēta jau citās sarunās.” Aiga (28), viesmīle.

SAISTĪTIE RAKSTI

Pēc tevis apbēršanas ar komplimentiem, vienlaikus neaizmirstot saslavēt arī sevi, vīrietis – psihopāts pēkšņi sāks tevi ignorēt, pazudīs uz vairākām dienām vai par kaut ko apvainosies un nerunās. Ļoti iespējams, šis laiks arī netiks tērēts velti, viņam nolūkojot jaunu upuri.

 

Raksta tapšanā izmantota informācija no Huffingtonpost.com, Womensaccount.com, Yourtango.com

http://www.delfi.lv/vina/veseliba/

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Vera, Vaira un Vairis 1
9 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Var gadīties, ka šodien zaudēsi lielas naudas summas! Horoskopi 18.septembrim
40 minūtes
LE
LETA
Kokteilis
Latvijas influenceri un blogeri lūguši viņus saukt citādāk. Kā viņus turpmāk dēvēs? 43
22 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Pacenties šodien nepārvērtēt savas spējas un spēkus! Horoskopi 17.septembrim 2
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Latvijā reģistrēta pirmā Covid-19 revakcinācijas epizode 57
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ar nodokļiem neapliekamo minimumu plāno celt vismaz līdz 400 eiro. Cik naudas paliktu “uz rokas”? 31
22 stundas
MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Gluži kā universālais veļas pulveris izmazgā melnumus, tā “cilvēciskā kļūda” attaisno šobrīd ikvienu varas grēku 65
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Dusmīgs par nesaņemto algu vīrietis ar ekskavatoru sadauza vairākas darba mašīnas 15
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Drosmīgs gailis un kaza izglābj vistu no vanaga nagiem 15
1 diena
Lasīt citas ziņas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Veselības ministrs Daniels Pavļuts kļuvis par dvīņu tēti 2
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Britu mediji: prinča Viljama sieva Keita Midltone ir ceturtā bērniņa gaidībās? 6
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kaspars Kambala sarīko pamatīgu skandālu, jo sieva bez viņa atļaujas nopirkusi jaunus krēslus 51
1 diena
LE
LETA
Kokteilis
Mūžībā devies latviešu leģendārais animators un kinorežisors Ansis Bērziņš
1 diena
KA
Kristīne Akmentiņa
Kokteilis
Varat sagaidīt kādu situāciju vai notikumu, kas jūs mazliet izsitīs no līdzsvara! Horoskopi no 16. līdz 22. septembrim
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Asja, Asnate un Dāgs
1 diena
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Karstākajā ražas laikā Sakņu paviljons bēdīgi stāv pustukšs. Uz kurieni “pārcēlies” iecienītais paviljons? 22
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ap Ziemassvētkiem uzņēmēji saņems “dāvanas” no VID, kas liks rīkoties. Endziņš par nodokļu sistēmas brāķi 15
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
VIDEO. Autovadītājam piemēro 360 eiro sodu par braukšanu ar ātrumu 161 km/h 6
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rastorgujevam diskvalifikācijas dēļ olimpiskās spēles ies secen 5
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
“Darboties vajag ne tikai rungai, bet arī dialogam.” Kossovičs iepriecināts par vakcinācijas rādītājiem Rīgas skolās 10
2 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Influencere Beta Beidz: “Jāpalīdz meitenēm, kurām nav paveicies sociālā slāņa loterijā!”
9 minūtes
LA
Latvijas Avīze
Veselam
“Pēc potes gaidījām, kas nu būs, bet vīlāmies.” Ārstniecības augu audzētājs Ivars Geiba par vakcinēšanos pret Covid-19 42
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. “Cēloņi šādām izmaiņām pagaidām nav zināmi!” Latvijā samazinās susuru populācija 4
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Dusmīgs par nesaņemto algu vīrietis ar ekskavatoru sadauza vairākas darba mašīnas 15
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Krāsaina, aromātiska un ļoti garšīga: ķirbja krēmzupa ar tīģergarnelēm, ingveru un konjaku 1
1 diena
MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Gluži kā universālais veļas pulveris izmazgā melnumus, tā “cilvēciskā kļūda” attaisno šobrīd ikvienu varas grēku 65
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Vera, Vaira un Vairis 1
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Britu mediji: prinča Viljama sieva Keita Midltone ir ceturtā bērniņa gaidībās? 6
1 diena
AK
Aija Kaukule
Ziņas
Bliezt ar lielgabalu, nevis pašaudīties. Intervija ar režisori un Nacionālā teātra aktrisi Ditu Lūriņu 11
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Veselības ministrs Daniels Pavļuts kļuvis par dvīņu tēti 2
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Drosmīgs gailis un kaza izglābj vistu no vanaga nagiem 15
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kaspars Kambala sarīko pamatīgu skandālu, jo sieva bez viņa atļaujas nopirkusi jaunus krēslus 51
1 diena
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
“Turpmāk tikai kopīgi!” Urzula fon der Leiena neatgādināja par haosu un nacionālo egoismu pandēmijas sākumā
18:56
Daina Šulca
Ziņas
“Profesionāli esmu ļoti daudz ieguvusi,” Beatrise dalās pieredzē par studijām Dānijā
18:55
IK
Ilze Kalve
Ziņas
Automašīnu vietā gājējus un velosipēdistus tagad apdraud jauna problēma – e-skūteris
18:50