Ekonomika
Darbs un nauda

“Swedbank” klienti internetbankā bez komisijas var iegādāties uzņēmumu akcijas0

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

“Swedbank” atcēlusi komisijas maksu darījumiem Baltijas akciju tirgos ar mērķi rosināt sabiedrības interesi par darījumiem ar uzņēmumu akcijām un citiem vērtspapīriem. Kā liecina “Swedbank” dati, šobrīd darījumus ar vērtspapīriem veic vien 2% Latvijas iedzīvotāju, kas ir krietni zem Eiropas attīstīto valstu vidējā līmeņa.

Publicitātes foto.

No nākamā gada atcels arī vērtspapīru glabāšanas maksu

Jau no šodienas, 9. decembra, visiem “Swedbank” klientiem privātpersonām ir iespēja internetbankā bez maksas veikt vērtspapīru pirkšanas un pārdošanas darījumus Baltijas akciju tirgos un arī “Swedbank Grupas” fondos. Savukārt jau no nākamā gada marta klientus sagaida vēl kāds investoriem izdevīgs jaunums – pilnībā tiks atcelta arī vērtspapīru glabāšanas maksa visiem vērtspapīru portfeļiem līdz 30 000 eiro.

Reinis Rubenis, “Swedbank” vadītājs Latvijā: “”Swedbank” mērķis ir sekmēt ilgtermiņa labklājības pieaugumu Latvijas iedzīvotājiem, savukārt prasmes investēt ir viena no attīstītas sabiedrības pazīmēm. Redzam, ka šobrīd lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju finanšu uzkrājumu veido norēķinu kontā, tostarp tie, kuru finansiālā rezerve ļautu daļu no uzkrājuma novirzīt investīcijām un pelnīt finanšu tirgos.

Publicitātes foto

Veicinās iedzīvotāju investēšanas prasmes

Atceļot komisijas maksu, vēlamies plašākam klientu lokam dot iespēju veikt darījumus ar vērtspapīriem. Jau tagad jebkurš “Swedbank” klients savā internetbankā bez komisijas var iegādāties kaut vienu uzņēmuma akciju un nu jau kā akcionārs sākt sekot tā darbībai, tādejādi mācoties, ko nozīmē investēt.”

“Swedbank” iniciatīvu veicināt iedzīvotāju investēšanas prasmes atbalsta arī Nasdaq Riga. “Katram Latvijas iedzīvotājam ir jāuzņemas atbildība par savu nākotnes labklājību.

Mēs ceram, ka vērtspapīru tirdzniecības un glabāšanas maksas atcelšana stimulēs iedzīvotāju interesi par ieguldījumiem Baltijas uzņēmumu vērtspapīros – pārvēršot savus uzkrājumus produktīvās investīcijās, tādējādi veicinot investīciju kultūras attīstību Latvijā,” atzīst Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Kā sākt ieguldīt vērtspapīros?

Saistītie raksti

Lai sāktu ieguldīt, ir nepieciešams konts, kurā glabāt vērtspapīrus. Vispiemērotākais risinājums ir ieguldījumu konts, kas sniedz iespēju maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli no peļņas tikai brīdī, kad no ieguldījumu konta izņemta lielāka summa nekā ieguldīts.

Šo kontu var atvērt internetbankā (datorā vai mobilajā telefonā) vai jebkurā bankas filiālē. Atvērtajā ieguldījumu kontā ieskaiti sevis izvēlēto ieguldījumu summu un internetbankā bez maksas veic darījumus ar izvēlētajiem Baltijas biržās tirgotajiem vērtspapīriem un Swedbank Grupas pārvaldītajiem ieguldījumu fondiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.