Daniels Pavļuts un Ilze Viņķele
Daniels Pavļuts un Ilze Viņķele
Foto: Zane Bitere/LETA

Tas faktiski ir kā “pieliet eļļu ugunij!” Viņķele par Pavļuta skaidrojumu, kā radās misēklis ar jauniešu vakcinēšanu 145

Pateikt, ka tā ir vienkārši cilvēcīga kļūda, faktiski ir pieliet eļļu ugunij, tā kanāla TV24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot veselības ministra skaidrojumu par to, kā radās misēklis ar jauniešu vakcināciju, sacīja Ilze Viņķele, veselības ministre (2019-2021), labklājības ministre (2011-2014).

Reklāma
Reklāma
TV24
“Par kādu sabiedrības sapratni un empātiju mēs varam runāt?” dati liecina, ka 36% Latvijas iedzīvotāju nevēlētos dzīvot kaimiņos ar čigāniem
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē 83
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
Lasīt citas ziņas

Komentējot jautājumu, vai ir iespējams noteikt kaut kādus kritērijus, pēc kuriem būtu iespējams vadīties kāda ministra vai ministres atkāpšanās lēmumos, Viņķele teica, ka tādus noteikt nevar.

Ar ministru kļūdām esot tā, ka katra kļūda ir vērtējama atsevišķi. Tiesa, esot gadījumi, kad ministra rīcībā vai lēmumos ir vairākas mazākas kļūdas, kas kopā summējas un ministrs pienem lēmumu par atkāpšanos no amata.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču gadījums ar jauniešiem, kas sapotēti ar viņiem nepiemērotām vakcīnām, pēc Viņķeles domām, nav ministra Pavļuta demisijas jautājums, jo ne jau ministram ir jāstāv klāt pie vakcinācijas kabineta un jāskatās, kādi medikamenti tiek ievadīti.

Tiesa, Viņķele nepiekrīt skaidrojumam šādam misēklim ar jauniešu vakcināciju.

“Situāciju, kurā neticība vakcīnām ir augsta, ārkārtīgi augsta – mēs diemžēl esam līderos Eiropā -, pateikt, ka tā ir vienkārši cilvēciska kļūda, ir faktiski pieļiet eļļu ugunij,” atzina Viņķele.

Pēc viņas domām, šajā gadījumā bija jābūt izvērstam un detalizētam skaidrojumam, lai cilvēki saprastu, kā tas ir noticis.

“Es īsti nepieļauju versiju par ļaunprātību, bet saprast arī ministram pašam, kā šāda kļūda var rasties, lai tās iespējamību novērstu, ir ārkārtīgi svarīgi,” uzsvēra Viņķele.

Viņa pauda cerību, ka Veselības ministrija tomēr sniegs plašāku skaidrojumu, lai sabiedrība varētu saprast, kā šāda kļūda varēja notikt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Militārais skandāls Vācijā. Mēģinām skaidrot, kas tas bija, – daļa krievu hibrīdkara vai Rietumu naivums?
Latvijas prezidents “tviterī” nosūtījis pamācošu komentāru prokrieviski noskaņotajam Maskam. Par ko ir diskusija?
TV24
Andrejs Volna: “Krievijā pagaidām vēl nav Hitlera nacisms, taču pilnīgi reāls fašims”
Sieviete sirsnīgā Linkedln ierakstā paziņo par savu nāvi no vēža: “Lai gan mēs nevaram kontrolēt to, kas ar mums notiek, mēs varam kontrolēt, kā mēs reaģējam”