SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā 14

Krievija nedēļas laikā veikusi 24 raķešu un 500 aviācijas triecienus Ukrainai

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Krievijas karaspēks aizvadītajā nedēļā veicis 43 raķešu un 500 aviācijas triecienus Ukrainai, nacionālā telemaratona ēterā pavēstīja Ukrainas armijas ģenerālštāba pārstāvis Pavlo Kovaļčuks.

Apšaužu skaits, ko Krievija ar daudzlādiņu reaktīvajām iekārtām veikusi Ukrainas armijas pozīcijām un apdzīvotajām vietām, sasniedzis 392.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ienaidnieks turpina koncentrēt galvenos pūliņus Kupjanskas, Limanas, Bahmutas, Avdijivkas, Marjinkas un Melitopoles virzienos, un tur turpinās sīvas kaujas, norādīja Kovaļčuks.

“Aizvadītajā nedēļā notika 212 kaujas sadursmes. Ienaidnieks veic trieciena aktivitātes vairākos virzienos vienlaikus, cenšoties izspiest mūsu karaspēku no ieņemtajām pozīcijām, bet saņem pienācīgu pretsparu,” norādīja ģenerālštāba pārstāvis.

Ukrainas aizsardzības spēki īsteno uzbrukuma darbības, un tiem ir zināmi panākumi, viņš piebilda.

“Krievijas okupācijas karaspēks īsteno sīvu pretestību un vienlaikus tam ir būtiski dzīvā spēka, bruņojuma un tehnikas zaudējumi,” sacīja Kovaļčuks.

Aizvadītās diennakts laikā Ukrainas kara aviācija veikusi 13 triecienus okupantu koncentrācijas rajoniem.

Foto: REUTERS/SCANPIX
Karš Ukrainā.

ĀM valsts sekretārs: Latvija atbalsta Ukrainas integrācijas procesu ES

Latvija atbalsta Ukrainas integrācijas procesu Eiropas Savienībā (ES), norādījis Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Pelšs, kurš pirmdien piedalījās ES ārlietu ministru neformālajā sanāksmē Kijivā, Ukrainā.

Kā aģentūru LETA informēja ĀM, tā bija pirmā ES ārlietu ministru kopīga tikšanās Ukrainā kopš Krievijas pilna mēroga militārās agresijas pret Ukrainu 2022.gada 24.februārī. Kopīgā sanāksme Kijivā apstiprināta ES vienotība un nerimstošais atbalsts Ukrainai.

Sanāksmē tika apspriesta aktuālā situācija Ukrainā, ES plāni turpmākajam Ukrainas atbalstam, kā arī sadarbība ar globālajiem partneriem, veicinot noteikumos balstītu starptautisko kārtību un atbalstu Ukrainai.

Pelšs apstiprināja Latvijas apņemšanos turpināt nepieciešamā atbalsta sniegšanu Ukrainai ilgtermiņā, tai skaitā nodrošinot militāro aprīkojumu, iesaistoties atjaunošanas darbos, un palīdzot sagatavoties jaunajai ziemas sezonai. Tāpat Pelšs pauda atbalstu ES iestāšanās sarunu ar Ukrainu atvēršanai vēl līdz 2023. gada beigām. Viņš arī uzsvēra reformu nozīmi un pauda novērtējumu līdz šim paveiktajam reformu ieviešanā kara apstākļos.

Reklāma
Reklāma

ES ārlietu ministrus uzrunāja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, kurš izteica pateicību par ES dalībvalstu līdz šim sniegto atbalstu, īpaši izceļot bruņojuma un Ukrainas karavīru apmācības nozīmi. Zelenskis aicināja turpināt un pastiprināt sankciju spiedienu uz Krieviju, tostarp aktīvi rīkojoties, lai novērstu sankciju apiešanu. Viņa ieskatā, ir svarīgi turpināt darbu miera iniciatīvu izstrādē.

Foto: AFP/SCANPIX
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Borels: ES sniegusi Ukrainai 85 miljardu eiro palīdzību

Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels paziņojis, ka ES militārās palīdzības apjoms Ukrainai jau sasniedzis 25 miljardus eiro, bet kopējā palīdzības summa, ieskaitot humāno un finansiālo palīdzību, ir 85 miljardi eiro.

Borels apmeklēja Odesu un Kijivu un tikās ar Ukrainas jauno aizsardzības ministru Rustemu Umerovu.

“Tā bija tikšanās, lai kopā ar aizsardzības ministru noteiktu prioritātes, lai pastāstītu viņam, parādītu, ko mēs darām un ko mēs varētu darīt vairāk. Un arī, lai saprastu iemeslu, kāpēc dažos gadījumos mūsu palīdzība netiek uztverta kā tik nozīmīga,” preses konferencē Kijivā pavēstīja Borels.

Žuzeps Borels
Foto. Sven Hoppe/dpa
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.