SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā 18

Kopš kara sākuma pirms diviem gadiem Rīgā uzņemts 25 051 Ukrainas iedzīvotājs, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Lasīt citas ziņas

Pašlaik no tiem Rīgā dzīvo 19 309 cilvēki. No Rīgā patvērumu atradušajiem Ukrainas iedzīvotājiem 63% ir sievietes un 37% – vīrieši.

“Sniegt nepārtrauktu un ilgstošu atbalstu nav viegls uzdevums, taču Rīga un rīdzinieki ir piemērs ne tikai citām Latvijas pašvaldībām, bet arī pilsētām visā Eiropā, kā nepagurstoši un dažādos veidos palīdzēt ukraiņiem, kuri aizstāv savu valsti un savas tiesības pašiem lemt par tās nākotni,” norāda Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV).

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš uzsver, ka Rīga ir un būs kopā ar Ukrainu un to atbalstīs līdz uzvarai.

Rīgas pašvaldība 2022.gada 7.martā atvēra atbalsta centru Ukrainas iedzīvotājiem. Sākotnēji tas atradās Kongresu namā, ir darbojies vairākās adresēs, bet šobrīd valsts un pašvaldības pakalpojumus vienuviet Ukrainas iedzīvotājiem sniedz Pāles ielā 9, Juglā.

Atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem iespējams noformēt un saņemt uzturēšanās atļaujas, reģistrēt dzīvesvietu Rīgā, saņemt personas kodus, noformēt personalizēto sabiedriskā transporta biļeti, reģistrēt bērnus Rīgas izglītības iestādēs un saņemt sociālo palīdzību un pārtikas pakas, kā arī atrast pagaidu mājvietu Rīgā vai citur Latvijā.

Centrā notiek arī latviešu valodas apmācības Ukrainas iedzīvotājiem, kā arī tiek organizētas darba biržas, kurās var satikties darba devēji un darba meklētāji. Kopā notikušas 24 darba biržas, kurās piedalījušies ap 70 Latvijas uzņēmumu, kas piedāvājuši vairāk nekā 4700 vakanču, un tās apmeklējuši vairāk nekā 5000 Ukrainas iedzīvotāju.

Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs šobrīd mācās 1638 bērni no Ukrainas. Rīgas izglītības iestādēs nodarbināti 114 Ukrainas iedzīvotāji. No tiem 60 ir pedagogu palīgi, interešu izglītības skolotāji, vispārējās pamatizglītības skolotāji, skolotāju palīgi, aukles, laboranti.

Rīgas pašvaldība Ukrainas iedzīvotājiem nodrošina braukšanu bez maksas sabiedriskajā transportā. Šobrīd transportu izmanto ap 9000 personu. Ukraiņi var bez maksas apmeklēt Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu un kopš 2022.gada šo iespēju izmantojuši vairāk nekā 25 000 ukraiņu.

Reklāma
Reklāma

Rīgā no 2022.gada 24.februāra sociālajā palīdzībā Ukrainas iedzīvotājiem izmaksāti 24,6 miljoni eiro. Kopā kopš 2022.gada Rīgā īslaicīga izmitināšana nodrošināta 5908 Ukrainas iedzīvotājiem. Pašlaik pašvaldība nodrošina izmitināšanu 477 cilvēkiem. Rīdzinieki sev piederošajos mājokļos izmitinājuši 2648 personas

Rīgas pašvaldība Mikolajivas pilsētai ir ziedojusi 200 000 eiro, lai pilsētā atjaunotu dzeramā ūdens apgādi, kā arī ziedojusi 200 000 eiro 115 ģeneratoru un 100 siltuma pūtēju nosūtīšanai uz Ukrainu.

Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrībās strādā ap 70 Ukrainas iedzīvotāju, un tās aktīvi iesaistījušās atbalsta sniegšanā Ukrainai. SIA “Rīgas satiksme” Kijivai ir uzdāvinājusi 21 un Čerņihivai – 10 sabiedriskā transporta autobusus, kas bija piepildīti ar 150 tonnām rīdzinieku ziedotās humānās palīdzības. SIA “Rīgas ūdens”, SIA “Rīgas Dzemdību nams” un SIA “Rīgas meži” kopā ziedojušas 30 000 eiro Ukrainas atbalstam, SIA “Rīgas 1. slimnīca” ziedojusi medicīnas preces 10 000 eiro apmērā, AS “Rīgas siltums” uzdāvinājis Ukrainai astoņus ģeneratorus ar kopējo vērtību 11 230 eiro. Papildus autobusiem, “Rīgas ūdens”, “Rīgas meži” un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” Ukrainai ziedojuši kopā 24 transportlīdzekļus. SIA “Rīgas veselības centrs” Svitlovodskas slimnīcai ziedojis rentgena iekārtu.

Rīgas dzemdību namā kopš 2022.gada 24.februāra pasaulē nākuši 148 ukraiņu bērni.

Zelenskis: Karš beigsies, kad pasaule sapratīs Putina draudu līmeni

Volodimirs Zelenskis
Foto:Scanpix/EPA/CLEMENS BILAN

Krievijas karš pret Ukrainu ātri beigsies, kad pasaule beidzot sapratīs diktatora Vladimira Putina režīma globālo draudu patieso līmeni, intervijā ASV telekanālam “Fox News” sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

“Putins ir pārkāpis visas sarkanās līnijas. Viņš ir neadekvāts cilvēks, kas draud visai pasaulei un apgalvo, ka iznīcinās NATO. Un viņš to mēģinās darīt. Kad pasaule to sapratīs, karš beigsies,” sacīja Zelenskis.

Pasaule nav gatava režīma maiņai Krievijā, norādīja Ukrainas prezidents.

“Pasaule nav gatava tam, ka Putins zaudē varu. Pasaulei ir bail no izmaiņām Krievijas Federācijā. Savienotās Valstis, Eiropas valstis, globālie dienvidi var panākt izmaiņas,” uzsvēra Zelenskis.

Eiropadome apstiprina jaunās sankcijas pret Krieviju

Foto: Novikov Aleksey/SHUTTERSTOCK

Eiropadome piektdien, dienu pirms otrās gadskārtas kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā, apstiprinājusi Eiropas Savienības (ES) jauno sankciju noteikšanu Maskavai.

“Mēs turpinām pastiprināt ierobežojošos pasākumus pret Krievijas militāro un aizsardzības nozari,” preses konferencē sacīja ES augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels.

ES par 13.sankciju paketi vienojās trešdien, taču pirms tās stāšanās spēkā to vēl bija nepieciešams apstiprināt Eiropadomei.

Jaunajā sankciju paketē kopumā iekļautas 106 fiziskas personas un 88 uzņēmumi, galvenokārt no Krievijas, kam piemērota aktīvu iesaldēšana un noteikti ceļošanas ierobežojumi, liecina ES piektdien publiskotā preses relīze.

Šajā paketē iekļauti vairāk nekā 140 Krievijas militāri rūpnieciskā kompleksa uzņēmumi un fiziskas personas, kas cita starpā ražo raķetes, bezpilota lidaparātus, pretgaisa raķešu sistēmas, militāros spēkratus, augsto tehnoloģiju ieroču sastāvdaļas un citu militāro aprīkojumu.

Tāpat šajā paketē iekļauti pasākumi cīņā pret sankciju apiešanu. ES nesen jau vērsās pret uzņēmumiem Ķīnā, Uzbekistānā, Irānā un Apvienotajos Arābu Emirātos par ES noteikto sankciju apiešanu.

Jaunākie pasākumi paredzēti, lai ierobežotu Krievijas ieroču rūpniecības piekļuvi detaļām lidrobotu ražošanai. ES uzņēmumiem tiks liegts pārdot Krievijai preces un tehnoloģijas, kas saistītas ar militāro jomu.

Tāpat ES vienojusies bloka kompānijām aizliegt eksportu trīs Ķīnas uzņēmumiem, kas tikuši apsūdzēti par līdzdalību sensitīvu militāro tehnoloģiju piegādāšanā Krievijai.

Šajā sarakstā iekļauti arī uzņēmumi Turcijā un Indijā, ES aizvien aktīvāk cenšoties vērsties pret trešajām valstīm, kas palīdz Maskavai apiet noteiktās sankcijas.

Vienlaikus bloks noteicis aktīvu iesaldēšanu un vīzu izsniegšanas aizliegumu Ziemeļkorejas aizsardzības ministram Kanam Sunamam par ballistisko raķešu piegādāšanu Krievijai.

Krievijas atkārtotais iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.