SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā 30

Moldovas separātiskajā Piedņestras reģionā trešdien notiek visu līmeņu deputātu kongress, vairojoties bažām, ka Piedņestra var kļūt par vēl vienu spriedzes punktu Maskavas konfliktā ar Ukrainu.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Separātiskā reģiona vēsturē bijuši tikai seši šādi kongresi, un pēdējais no tiem bija 2006.gadā, kad deputāti izziņoja referendumu par integrēšanos Krievijā. Sekojošā balsojumā priekšlikums tika atbalstīts.

Moldovas valdība un rietumvalstis bažījas, ka Piedņestras deputāti var šādu prasību atjaunot, ņemot vērā Krievijas ofensīvu kaimiņvalstī Ukrainā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piedņestras amatpersonas izteikušās atturīgi par sanāksmes mērķiem.

Piedņestras Augstākā padome paziņoja, ka deputāti runās par Piedņestras “politisko un sociāli ekonomisko situāciju” laikā, kad, kā teikts paziņojumā, tiek vērsts “spiediens” no Moldovas puses.

Vietējais opozīcijas politiķis Genādijs Čobra pieļauj, ka deputāti dienu pirms Krievijas diktatora Vladimira Putina ikgadējās uzrunas savas valsts deputātiem visticamāk lūgs reģionu pievienot Krievijai.

Pagājušajā nedēļā Krievijas Aizsardzības ministrija, nesniedzot nekādus pierādījumus, apsūdzēja Ukrainu, ka tā plānojot iebrukt Piedņestrā.

Piedņestrā pastāvīgi izvietoti 1500 Krievijas karavīru. Maskava viņu klātbūtni dēvē par “miera uzturēšanas” misiju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.