Slaidiņš: Ukraiņi “izkniebuši Šoigu vienu olu”; te pat nepalīdzēja Putins ar savu ikonu 103

Ukrainas armija notriekusi vēl vienu Krievijas izlūklidmašīnu A-50, piektdien paziņojis Gaisa spēku komandieris Mikola Oleščuks. Tīmeklī izplatījās videoieraksti, kuros redzama lidmašīnas vraka degšana. Notriektā lidmašīna nogāzusies Krasnodaras novadā.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Kā ziņo ukraiņu amatpersonas, tieši šī lidmašīna 7.februārī koordinēja pēdējo Ukrainas masveida apšaudi ar raķetēm. Kā ziņots, vēl viena krievu izlūklidmašīna “A-50” tika notriekta 14.janvārī virs Azovas jūras.

Kā šo situāciju raksturo Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks: “Ukrainas GUR un Gaisa spēki izkniebuši Šoigu vienu olu ārā kārtīgi, notriecot kārtējo Krievijas izlūku lidmašīnu. Ekipāža gājusi bojā. Nepilna mēneša laikā tas jau ir otrais A-50 ir iznīcināts.” Apkalpe un speciālisti ir īpaši vērtīgi, tāpēc to zaudējums arī ir būtisks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašlaik izskatās, ka krieviem ir palikuši tikai trīs šī veida lidmašīnas, kuras var iesaistīt nepārtrauktās dežūrās. Viena ir apskrāpētā, ko Baltkrievijā sabojāja. Viena atrodas mūžīgā uzlabošanā – modernizācijā un divas atrodas remontā. Vēl viena šāda putna zaudējums, un viņi vairs nespēs nodrošināt nepārtrauktas dežūras, norāda militārists.

Kā to pasniedz krievu puse? “Atkal “draudzīgā uguns”, savi spēki. Protams, krievi neteiks, ka ukraiņi to notrieca. Viņiem būtu pārāk sāpīgi paziņot ko tādu.”

Tiek runāts, ka šī lidmašīna notriekta ar veco S-200, veco PSRS laiku pretgaisa aizsardzības sistēmu. 2011. gadā ukraiņi tos izņēma no bruņojuma, bet neiznīcināja. Karam sākoties, viņi kaut ko modernizēja, uzlaboja.

“Tur bija noteikti ne viena vien raķete, bija vairākas. Vietējie iedzīvotāji arī teikuši, ka raķetes bijušas viena pēc otras.”

“”Patriot” sistēmas būtu riskanti vilkt pie frontes klāt. Šo pievilka un viss bija veiksmīgi. Te pat nepalīdzēja Putins ar savu ikonu pagājušonedēļ, ko viņš uzdāvināja Krievijas Gaisa spēku komandieriem, ka tā aizstāvēs viņu. Dievs jau laikam nav mazais bērns,” atzīst Slaidiņš.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.