Pasaulē
Citur

Tramps paraksta rīkojumu par reformām policijā3


ASV prezidents Donalds Tramps.
ASV prezidents Donalds Tramps.
Foto: AP/ SCANPIX/ LETA

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien parakstījis izpildrīkojumu par reformām policijā, sakot, ka tas nodrošinās “elegantu taisnīgumu”.

“Mums jālauž vecie neveiksmju modeļi,” pirms rīkojuma parakstīšanas sacīja Tramps.

Vienlaikus Tramps noraidīja aicinājumus samazināt finansējumu policijai un atvēlēt šos līdzekļus sociālo problēmu risināšanai un demontēt policijas iecirkņus.

Tramps sacīja, ka tagad nepieciešams nevis vairot bailes vai šķelšanos, bet satuvināt sabiedrību un tiesībsargājošās iestādes.

Rīkojums ļaus piešķirt federālās subsīdijas policijas darbības uzlabošanai, tostarp, lai izveidotu datubāzi par policistu pārkāpumiem.

Pēc policijas aizturētā Džordža Floida nāves 25.maijā Mineapolē ASV lielpilsētās izraisījušies protesti pret policijas brutalitāti un rasismu, un vairākas ASV pilsētas ir ierosinājušas daudz radikālākas reformas policijā.

Tramps aizstāvēja policistus, norādot, ka bez policijas valda haoss, un nosodīja laupīšanas, kas notikušas paralēli protestiem.

“Amerikāņi uzskata, ka mums jāatbalsta drosmīgie vīrieši un sievietes zilajās uniformās, kas patrulē mūsu ielās un tur mūs drošībā. Amerikāņi arī uzskata, ka mums jāuzlabo saukšana pie atbildības, jāpalielina caurredzamība un jāinvestē vairāk resursu policistu apmācībā, rekrutēšanā un sabiedrības iesaistīšanā,” sacīja Tramps.

Prezidenta parakstītais rīkojums sasaistīs federālās subsīdijas ar “labākajām policijas praksēm”, un prioritāte būs policijas iecirkņi, kas varēs ar sertifikātiem apliecināt labu sniegumu deeskalācijas mācībās un augstus standartus spēka izmantošanā.

Saistītie raksti

Rīkojums arī aizliedz žņaudzoša satvēriena izmantošanu pret aizdomās turamajiem, izņemot gadījumus, kad apdraudēta policista dzīvība.

Tramps arī pavēstīja, ka valdība pēta iespēju ieviest policijā jaunus “mazāk letālus ieročus”.

Kritiķi uzskata, ka Trampa piedāvātās reformas nav pietiekamas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Latvijā
Jaunā paaudze kopumā kļūst aizvien kreisāka. Publicists Vents Zvaigzne par sabiedrības izaicinājumiem Latvijā un Eiropā 2
Intervija 3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Vecuma pensijas bāzi piedāvā celt līdz 163 eiro. “Esam rīkojušies proaktīvi,” uzsver Petraviča
2 stundas
LE
LETA/BNS
Pasaulē
Ierodoties Lietuvā ar lidmašīnu vai prāmi, visiem pasažieriem būs obligāti jāreģistrējas
59 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Glābšanas darbi Beirūtā: zem drupām meklē cietušos un bojāgājušos
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
“Vasara turpinās!” Toms Bricis videoblogā atvainojas par greizo laika prognozi
1 stunda